TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

BAŞARININ ÖNÜNE TAŞ KOYMAYALIM

BAŞARININ ÖNÜNE TAŞ KOYMAYALIM

Bir çok spor branşında rekabet illaki var. Bu konu futbola gelince rekabetin oranı bence biraz daha artıyor. Öyle ki kendi ligimizden rakiplerimizin yanında diğer liglerden, gruplardan takımların da başarısını ya da başarısızlığına odaklanabiliyoruz.

***
Rekabet liglere tat katar. Maçların kalitesinin artmasını sağlar. Bu açıdan bakınca kesinlikle olmalı. Ancak rekabet yerini başarısızlığa sevinmeye çevirirse bu pek iyi bir davranış değil.

***
Yıllardır bu köşelerden ve haberlerden Aydın’da profesyonel takımların fazla olması gerektiğini dile getirdik. Sadece ben değil hem basından hem de spor camiası içinden bir çok arkadaşım da bu konuda aynı düşünüyor. Liglerde yükselen takımların şehrimizin futboluna katkısının yanı sıra ilin ekonomisine ve tanıtımına katkısının da önemli olduğunu çok kez konuştuk.

***
Ancak bazı dönemlerde şehirde gördüğümüz konu şu. Biz başarılı olamıyorsak onlar da olmasın. Bunu sadece profesyonel lig olarak düşünmeyelim. Merdiven gibi bir sistem. Amatör liglerden üstlere çıkmanız için bir şekilde tırmanmanız gerekiyor.

***
Bir takım mücadele ederek üst lige çıkmışsa artık onun yoluna taş koymak yerine desteklememiz gerekiyor. Elbette il içinde rekabetimiz olacak. Kendi takımımızın başarısı için mücadelemizi sürdürelim ama şehrimizi temsil eden bir başka takım üst liglere gidecekse önüne taş koymaya çalışmayalım.

***
Umarım her sene profesyonel liglerde takım sayımız artar da Bölgesel Amatör Lig’de yeni takımlar görebiliriz. Bu merdivenlerden başarıyla çıkanlar elbette arkadan gelecek takımlara da yol gösterici olacaktır.

***
Bu nedenle yeni sezon öncesi tüm takımlara başarılar dilerken futbol camiasından yöneticisinden, teknik heyetlerine, futbolcusundan taraftarına herkesten ricam, Buharkent’ten Didim’e kadar hangi takım başarılı olacaksa elimizden gelen desteği verelim.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR