TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Bir galibiyetten çok daha fazlası

Bir galibiyetten çok daha fazlası

Nazili Belediyespor, ligde uzun süren galibiyet hasretine evinde son verdi. Darıca Gençlerbirliği’ni konuk eden Naz-Naz, sahadan tek golle galip ayrıldı. 5 maçtır galibiyet alamayan futbolcular kazanmanın mutluluğunu yaşarken kötü gidişe de dur demiş oldu. Ancak bu maçı sadece bir galibiyet olarak değerlendirmemek gerek bence. Zirveden uzaklaşılmışken ve ligin bitimine sadece 5 maç kalmışken alınan 3 puan altın değerinde. Rakiplerin maç fazlalarını da göz önünde bulundurunca bu 3 puanın değeri sezon sonunda daha iyi anlaşılacak bence. 

5 maçlık süreci de iyi değerlendirmek gerek.  O süreçte kaybedilen 12 puanın 9’u alınabilseydi bugün zirve yarışında çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. Ancak geçmişe bakarak geleceğe odaklanmak kolay değil. Bunu söylerken şampiyonluk imkansız değil tabi ki. Futbolda geriden gelen takımların yazdığı başarı hikayeleri ortada.  Matematiksel olarak imkansız olasıya kadar zirve takibini sürdürmek gerek ancak 9 puan farkın kapanması çok da kolay değil. Ligi zirvede bitirip şampiyon olmak çok daha iyi bir sonuç ancak play-off seçeneğine odaklanmak gerek.

Kalan maçlar, play-off potasındaki sırlama için önemli. Alınacak her puan değerli. Son haftalarda yaşanan düşüşün aksine bitime kadar alınacak galibiyetler takıma hem moral katar hem de sıralamada avantaj sağlar. Geçen sezonlarda yaşananlardan ders çıkararak play-off’lara hazırlanmak gerekiyor. Koca bir sezonun emeğini belirleyecek maçlara çıkılacak. Taraftarın ve kentin beklentisi, sezon başında koyulan hedef de ortada. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR