TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

BİR GALİBİYETTEN ÇOK FAZLASI

BİR GALİBİYETTEN ÇOK FAZLASI

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü için ilk yarı sezon sona erdi. Uzun bir maratonun ardından takım devre arasına girdi. Ancak devrenin kapanışında öyle bir maç oynandı ki uzun süre unutulmayacaktır muhtemelen.

Bazı maçlar vardır. İlk yarıda kalenizde iki gol görürsünüz. İkinci yarının başında gol bulursanız umutlanırsınız. Beraberlik için ataklar yaparsınız. Bu futbolda yaşanan bir senaryo ancak bir de şunu dinleyin. İlk yarısında gol sesi çıkmayan maçın ikinci yarısında kalenizde şok iki gol görüyorsunuz. İkinci gol de 58’de geliyor. Kısacası yarım saatten biraz fazla zamanınız var ama atmanız gereken 3 de gol var. Sizce sonuç ne olur? Bu senaryoyu bugün heyecanlı bir film gibi izledik ve sonunda kazanan taraf Efeler oldu.

Aslında maçın detayından çok ben oyuncuların inadını alkışlamak istiyorum. Kolay değil sezonda Ziraat Türkiye Kupası maçları hariç 17’nci karşılaşmaya çıkıyorsunuz. Hedefiniz zirve, rakibiniz maça lider olarak çıkıyor. Geriye düşmesine rağmen takımın gösterdiği reaksiyon gerçekten çok güzeldi. İshak Kurt bir kez daha gösterdi ki krallık yarışında gerçekten vites artırdı. Umut Kaya ise yılların verdiği tecrübeyle sadece galibiyeti getirmedi aynı zamanda futboluyla alkış aldı.

Kısacası takım bugün şampiyonluk yarışında ‘ben de’ varım dedi. Hem de öyle bir maçla bunu gösterdi ki ikinci yarıda Adnan Menderes Stadı’nda deplasman maçlarının hiç de kolay olmayacağını gösterircesine galip geldi.

Devre arasında böyle bir moralle girmek elbette çok güzel. Şimdi biraz dinlenip gözünü ikinci yarıya çevirmeli takım. Tabi ki gerekli takviyeler de yapıldığında ikinci yarıda çok daha iyi bir takım izleyeceğimizi düşünüyorum.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR