TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Bir puanın değeri

Bir puanın değeri

Nazilli Belediyespor, ligde önemli bir yenilmezlik serisi yakalarken Ceyhanspor deplasmanında liderliği almıştı. Geçen hafta da evinde galibiyet alarak çıkış yakalayan Naz-Naz, Mardin deplasmanında ise mağlup oldu. Ligde 8 maç sonra kaybeden Nazilli ekibi, liderliği de bıraktı. Uzun süre golsüz eşitlikle giden maçta 85’te yenilen gol 1 puanı da aldı götürdü.  Sezonun ikinci yarısında özellikle deplasmanda oynanacak bazı maçların kolay olmayacağı belliydi. Bu her takım için geçerli tabi. Ligdeki zirve yarışında liderliğin de sık sık el değişebileceği, her takımın her takıma puan kaybedebiliyor. 

Bu nedenle alınan her bir puanını değeri sezonun sonunda belli olacak. Pandemi nedeniyle kolay olmayan böylesine bir sezonda deplasmanda alınacak bir puan büyük bir kazanç olacaktı. İlk yarıdaki maçın benzeri oldu diyebiliriz. Mardin ekibi ilk yarıda Nazilli’de oynanan maçta da uzun süre golsüz berabere giden maçın 90’ıncı dakikasında golü bulmuştu. Benzer bir senaryo yaşanınca Mardin ekibi Nazilli temsilcisinden iki maçta 6 puanı almış oldu. 

Nazilli açısından bakarsak kaybedilen 6 puan var. Bu hafta itibariyle Fethiyespor puanını 40’a yükselterek liderliğe yükseldi. Nazilli ise 39 puanda kaldı. Yani bir puanın bile çok çok önemli olduğunu gördük. 
Bu haftanın geride kaldığını kabul edersek kaldı 12 maç. Bu maçlar da takımlar için çok kolay olmayacak. Kısacası Nazilli’nin kalan 12 maçta iyi bir planlamayla alabildiği kadar fazla puan alması gerekiyor. Puan avantajının rakibe geçtiğini de göz ardı etmemek gerek. Yani tüm maçları kazansanız bile rakibin puan kaybetmesi gerekecek. Bu nedenle mağlubiyeti geride bırakıp, bir an önce kalan haftalara odaklanılmalı. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR