TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Biraz zamana ihtiyacı var

Biraz zamana ihtiyacı var

Sezon başında futbol takımlarının yaşadığı inişli-çıkışlı grafiği her zaman görüyoruz. Lig fark etmeksizin takımların hazır olma süreci uzun sürüyor. Bir önceki sezonun şampiyonu olmak yada üst sıralarda tamamlamak da yeni sezonun başında istikrarı yakalamaya yetmiyor. Kaldı ki 2020 yılında Türkiye’de ortaya çıkan koronavirüs pandemisinin gölgesinde oynanan sezonda takımların etkilenmesi çok daha doğal. 

Biz şimdi biraz daha genelden özele geçelim ve Nazilli Belediyespor’a bir parantez açalım. Geçen sezon Mart ayında futbola nokta koyan Siyah İnciler, aylar sonra yeniden sahaya çıktı. Hem de çok ciddi değişimlerle. En başta da teknik direktör değişimi yaşandı. Yavuz İncedal’ın yerine Hasan Şermet göreve getirildi. Bir çok oyuncu transfer edilerek yenilenmiş bir kadro sezona başladı. 

Her takımda olacağı gibi bu takımın da ciddi bir zamana ihtiyacı var. Evet lig başladı ve yol kat ediliyor ama takımın tam uyum sağlaması kolay bir iş değil. Sadece antrenmanların da yeterli olacağını düşünmüyorum çünkü maç temposu çok farklı. İyi bir kadro kuruldu ve ilerleyen haftalarda bunun meyvesinin alınacağına inanıyorum. 

Ligin genel durumuna baktığımızda takımların kopup gidemediğini görebiliyoruz. 4 maçta iki kere mağlup olan Nazilli Belediyespor, liderden sadece 2 puan geride. Bu da hem ligin şu aşamada kafa kafaya gittiğini hem de kaybedilen çok da bir şey olmadığını gösteriyor.  

İç sahada oynanan Mardin Fosfat Spor maçında alınacak bir galibiyet çok çok önemliydi tabi ki ama telafi edilemeyecek bir kayıp değil. Bu nedenle camia sabırla desteğini sürdürürse ilerleyen haftalarda istikrarın sağlanabileceğini düşünüyorum. Artık söz, teknik heyet ve futbolcularda olacak. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR