TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Biz sadece izliyoruz

Biz sadece izliyoruz

Birçok ligde normal sezonların tamamlanmasının ardından play-off heyecanları yaşandı. Takımlar pandemi kuralları gereği tek şehirde maçlara çıksa da heyecan yine de yüksekti. Belki taraftarları tribünlerden destekleyemedi ama yine de takımlarını şehirlerinden desteklediler. Kısacası heyecanı yaşadılar. 

Çok uzaklara değil komşularımıza bakalım mesela. Bu sezon 3.Lig 2. Grup play-off finalinde Karşıyaka ile Turgutluspor karşılaştı. Büyük heyecana sahne olan ve penaltılara uzanan maçın galibi Turgutluspor oldu. Hem Karşıyaka’yı hem de Turgutlu ekibini verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederim. Biz bu başarıları da basından, sosyal medyadan takip ettik. Çoğu zaman olduğu gibi. Sahi, biz en son ne zaman profesyonel lig şampiyonluğu yaşadık?

Artık alıştık sanırım. 3. Lig’de Nazilli Belediyespor mücadelesini sürdürüyor. Kadınlar 2. Ligi’nde 7 Eylül Gençlikspor ve 3. Lig’inde ise yine Nazilli ekibinin takımları var. Futbolu profesyonel olarak şehre yaşatan takımlar. Alıştık sanırım bu duruma biraz da. Çünkü şehirde çok az kişi dışında neden bizim daha fazla takımımız profesyonel liglerde değil diye dert edinen yok. 

Her zaman diyoruz ya 1 milyonun üstünde nüfusumuz var. İncirimiz, zeytinimiz, pamuğumuz ve daha birçok markamız var. Her şey tamam da Süper Lig’de bir takımımız kaç yıldır yok? Süper Lig’i geçtim 1. Lig’de en son ne zaman heyecan yaşadık.  Bunu hiç düşündünüz mü? Her sezon sonunda aynı tarz köşe yazıları yazmaktan biz yorulsak da bu gerçeği dile getirmekten de geri durmak istemiyoruz. 

Yakın zamanda Adnan Menderes Stadı’nda yada Nazilli Şehir Stadı’nda ağırladığımız bir çok takım Süper Lig’de. .Biz TV ‘de onları izlemeye devam ediyoruz. Bu şehre Süper Lig heyecanını yeniden yaşamak yakışmaz mı? 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR