TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

BİZE YİNE İZLEMEK DÜŞECEK

BİZE YİNE İZLEMEK DÜŞECEK

TFF 1. Lig’de müthiş bir heyecan yaşandı bu sezon. Normal sezonda Adana Demirspor şampiyon olarak GZT Giresunspor ise ikinci olarak adını Süper Lig’e yazdırdı. Yani hedeflerine ulaştılar. Gözler ise play-off’larda. Finale kadar gelinen süreci birçoğumuz biliyoruz. Ben finale değinmek istiyorum biraz. Finalde İzmir’in iki güzide takımı Altay ve Altınordu karşılaşacak. Kısacası Süper Lig’e çıkacak son takımın Ege’den olması kesinleşti. İki takıma da İstanbul’da oynanacak olan final maçında başarılar dilerim. 

Ben bu final üzerinden Aydın futboluna dikkati çekmek istiyorum. Hani şu yıllardır Süper Lig hasretiyle yaşadığımız şehirde. Potansiyelin olduğu aşikar. Ki zaten geçmişte yaşadığımız tecrübelerimiz var. Ama son yıllarda Denizli’de İzmir’de Manisa’da yani çevre illerin hepsinde yaşanan Süper Lig heyecanı bizim için sadece TV aktivitesi olmaktan öteye geçemiyor. 1. Ligi saymıyorum bile. Orada da zaten yer alamıyoruz. 
Peki nereye kadar bu böyle devam edecek? Biz hep sadece takımları kutlayan taraf mı olacağız. Çok mu uzak bu şehirler bize ki biz bu heyecanı yaşayamıyoruz? Bence bu finali keyifle izlerken bir yandan da Aydın futbolunu gözümüzün önüne getirelim. Ve düşünelim. Neden bu finalde bir Aydın takımı olmasın? Bunları derken sadece eleştiri olarak düşünmeyelim. Süper Lig’de bir takımın olmayışına şehir olarak alıştık mı acaba? Yani eskiden başarısızlıklardan rahatsız olan kişilerin sayısı daha mı fazlaydı sanki. 

Son olarak bunca şeye rağmen umutsuz değilim. Hem şehirden hem de şehrin potansiyelinden. Ama sanırım bir kıvılcımın bir şekilde yakılması lazım. Lazım ki artık biz de play-off heyecanını hatta şampiyonluk heyecanını yaşayalım. Daha önce köşe yazıma taşımıştım. Futbol organizasyonunu sadece sahada oynanan bir oyun olarak düşünürsek bir adım bile yol alamayız. Bu işin ekonomisi konusunda kafa yormak gerektiğini çok kez dile getirdim. Bir Süper Lig takımının bulunduğu şehre kattığı değeri Türkiye’nin bir çok şehrinde görebilirsiniz. Aydın bunu fazlasıyla hak ediyor. 

Bu söylediklerim bir anda olmayacak elbette. Bunu hepimiz biliyoruz ancak artık gerçekten sistemli bir şekilde Aydın’ın futbolunun talihini değiştirmemiz gerek. Bu konuyu dert edinip üzerine çalışmak gerek. Yoksa daha uzun yıllar TV başında izlediğimiz takımları sosyal medya hesaplarımızdan kutlarız. Bu da güzel bir davranış ancak sahaya çıkan, kupa kaldıran hatta ilerleyen zamanda Avrupa arenasında ülkeyi temsil eden bir takımın hayali bile bence çok değerli. Geçmiş senelerde Aydın’da konuk ettiğimiz bir çok takımın Süper Lig yada TFF 1. Lig’de yer aldığını düşünürsek umut etmemiz güzel. Ama tek başına umut da bir yere kadar.          
 
     

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR