TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Bu başarı tesadüf değil

Bu başarı tesadüf değil

Dünya üzerinde en popüler spor branşlarını gözümüzün önüne getirdiğimizde futbol ilk sıralarda kendisine yer buluyor. Ülkemizde de durum pek farklı değil. İlgi bakımından belki ilk sıraya bile koyabiliriz. Ancak birçok kişinin futbol kadar ilgi duymadığı ama ciddi bir takipçisi olan basketbolda büyük bir başarı yakaladık. Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da sezonun şampiyonu oldu. Bir anda yazıya dökmek kadar kolay bir başarı değil bunu da belirtmek istiyorum. 
Arka planda verilen çok büyük bir emek var. Başantrenör Ergin Ataman’ın Türk basketbolu için ne kadar önemli bir isim olduğunu bir kez daha gördük. Daha önce yaşadığı birçok başarıyı zaten sporseverler biliyor. Ancak bu kupayı kaldıran ilk Türk antrenör olarak da tarihe geçti. Kulüp yönetimini, teknik heyeti ve oyuncuları kutluyorum. Basketbola verilen bu değerin meyvesinin alınması adına mutlu oldum. Daha önce ülkemizden Fenerbahçe de aynı kupayı kazanarak gurur yaşatmıştı. Umarım önümüzdeki yıllarda kupa sayımızı da artırırız.  
Ben buradan basketbola değer verildiğinde ne gibi başarılar yakalanacağına dikkat çekmek istiyorum. Alt yapıların sadece futboldan ibaret olmadığını bilmeliyiz. Basketbola da Aydın özelinde önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda Nazilli Belediyespor Basketbol Takımı’nın mücadelesi ortada. İlçeye farklı bir heyecan yaşatıyor. Tüm ilçelerde de bu tarz organizasyonlara ihtiyaç var. Farklı liglerde de olsa basketbol takımlarının oluşturulmasını önemsiyorum. Sporun her branşını yaygınlaştırmak hem gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması hem de ülke sporuna katkı anlamında değerli.

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR