TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Bu bayram böyle olsun

Bu bayram böyle olsun

Ramazan Bayramı, ülkemizde toplum olarak birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini verdiğimiz güzel zamanlardan. Çocukluğumuzda kapı kapı dolaştığımız, şeker, para mendil topladığımız o bayramlar her ne kadar kalmasa da günümüzde de bayram heyecanı yaşıyoruz. Ama bu sene biraz daha farklı olacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı süresince Türkiye’nin 81 ilinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı. Uzun süredir belirli şehirlerde uygulanan kısıtlama tüm ülkede uygulanacak. Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında alınan bu kararı doğru buluyorum. Her ne kadar bayramın tadı bir arada olmakla çıksa da hem kendi hem de toplum sağlığı için izolasyona dikkat etmeliyiz.                       

Kısacası bu bayramda büyüklere yaptığımız ziyaretler, akrabaların bir araya gelmesi yada komşularla yapılan görüşmelere ara vereceğiz. Eller öpülmese de gönüller bir olacak. Kapılar çalınmasa da birlik ve beraberliğimiz azalmayacak. Koronavirüs nedeniyle zorlu bir süreçten geçilen dönemde en çok da buna ihtiyaç duyuyoruz. Bu bayram sabredersek gelecek günlerde sağlıklı bir şekilde bayramlarımızı kutlamaya devam ederiz. 

Ayrıca sık sık hatırlatsak da yine dile getirmek istiyorum. Lütfen maskelerimizi uygun şekilde kullanalım. Sokağa maskesiz çıkmanın yasak olduğu Aydın’da buna yanımda bulunsun yeter mantığıyla bakanlar var. Çok insan görüyoruz ki maskesi çenesinde yada boynunda. Bunun size ne faydası var? Uzun süredir bu süreci yaşıyoruz ve artık bazı şeyleri alışkanlık haline getirerek açıklanan kurallara göre maskeleri kullanmalıyız.    
 

 

      
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR