TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Deplasman fobisi  

Deplasman fobisi  

Nazilli Belediyespor, geçen sezon yakalanan şampiyonluğun motivasyonuyla bu sezona hazırlandı. Hazırlık süreci tamamlandı ve sezonun ilk maçı Kırklareli deplasmanı. Yeni çıkılmış ligde hem de ilk maç deplasmanda olması kolay değil. Ancak takım deplasman maçını kazanarak lige iyi bir başlangıç yaptı. Bu deplasman galibiyeti bu haftaya kadar alınan tek dış saha galibiyeti oldu. 
Bu karşılaşmadan sonra deplasmanda çıkılan 6 maçın 4’ünde mağlubiyet alındı. 2 maç berabere biterken 2 puan kazanıldı. 4-0 kaybedilen Akhisar deplasmanını bir kenara bırakırsak diğer 3 mağlubiyet de hep birer farklı. Yani takım rakip karşısında direnç göstermiş ve hatta beraberliği kaçırmış diyebiliriz. Bu maçlarda en azından beraberlik olsaydı hem 3 puan daha alınacaktı hem de rakiplere giden puanların önüne geçilecekti. Deplasmanda alınan galibiyetlerin hatta her bir puanının değeri çok büyük. Bunu ikinci yarıda daha iyi göreceğiz. 
Bu tabloyu çizerken umutsuz olunmaması da gerek. Çünkü ligin henüz ortası bile gelmemişken bir şeylerin yoluna girmesi zor değil.  Bir çok maçta skorlar da gösteriyor ki beraberlik almak yada galip gelmeye çok uzak olmayan bir takım var. Teknik heyet ve futbolcuların bu konuyu çözeceklerine inanıyorum. 
  


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR