TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

DEPLASMAN FOBİSİNİ YENDİLER

DEPLASMAN FOBİSİNİ YENDİLER

Son dönemde futbola çok fazla ağırlık verdik köşe yazılarında ancak unutmayalım ki şehri Misli.com Sultanlar Ligi’nde temsil eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı da yeni yılla birlikte bir çıkış yakaladı.

2023’ün ilk maçında Vakıfbank’a mağlup olsalar da sonrasında çıktığı iki maçta galibiyet almayı başardılar. Önce Mimar Sinan Spor Salonu’nda Türk hava Yolları’nı 3-1 mağlup eden Sultanlar, bu skorun tesadüf olmadığını gösterdi. Çünkü ardından deplasmanda konuk olduğu Kuzeyboru’yu da aynı skorla mağlup etmeyi başardı. Kısacası iki maçlık seri yakalanmış oldu.

Seri diyorum çünkü takımda bu sezon bir deplasmanda şansızlığı yaşanıyordu. İç sahada kazandığı maçların ardından dış sahada kaybedip galibiyet serisi yakalayamıyordu. Kuzeyboru deplasmanı bu sezon yaşanan deplasman fobisinin de sonu oldu diyebiliriz.

Aslında genel hatlarıyla baktığımızda deplasmandaki şansızlığın kırılması bir yönüyle iyi oldu. Çünkü ikinci yarıda zorluk seviyesi yüksek maçların bir çoğu Aydın’da oynanacak.

Taraftarı önünde bu maçları kazanma şansı olan Aydın ekibi deplasmanda galibiyetlerine devam ederse sezon sonunda sıralamada da istediği yerlerde bulunabilir.

Son kazanılan iki maç takımın ligde iyi işler başarabileceğinin sinyallerini verdi aslında. Umarım sezon sonunda hedeflenen başarı yakalanır.

Farklı branşlarda şehrin üst seviyelerde temsil edilmesi açısından bunun önemli olduğu düşünüyorum.

Hatta alt liglerdeki takımların da bir an önce üst liglere yükselmesi gerektiğine inanıyorum. Voleybol gibi salon sporlarının önemli branşında Aydın’ın daha fazla temsil edilmesi gerekiyor bence.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR