TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

DEPREMİN ARDINDAN

DEPREMİN ARDINDAN

Bugünlerde gündemimiz elbette deprem. Haberler, yardım kampanyaları, destekler, kısacası tek yürek olmuş bir Türkiye’de yaşıyoruz. Duygulanıyoruz, enkazdan çıkanlara seviniyoruz, aramaları dikkatle takip ediyoruz. Çeşitli duygular yaşıyoruz kısacası.

Kurtulan insanların, depremde vefat edenlerin yakınlarının anlattıkları, molozlar arasında bulunan notlar. Hepsi bir hayat hikayesi aslında.

Düğün tarihleri belli olan insanlar, en güzel günlerinde çekildikleri fotoğraflar enkazdan çıkan vatandaşlar. Her anında başka bir hikaye var anlayacağınız.

Kısacası deprem hiç bir şeyi ertelememek gerektiğiini bir kez daha gösterdi bence. Hayatlarımızda yaparız, ederiz, şu gün olur, yarın, öteki gün diyerek ertelediğimiz ne varsa aslında bir anda anlamsız kaldığını görüyoruz.

Küslüklerin, kızgınlıkların, üzüntülerin aslında çok uzatılmaması gerektiğini, anın değerinin bilinmesi gerektiğini gözler önüne serdi bence bu deprem.

Ertelememek gerekiyor hayatı. Bugün vaktiniz varken sevdiklerinize sarılın, sevdiğinizi söylemek için beklemeyin, değer verdiğinizi göstermekten çekinmeyin tavsiyem.
Yarının hatta 1 dakika sonranın bile çok geç olabilceğini unutmayalım.

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR