Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ilimizi vuran deprem felaketi sebebiyle binlerce bina yıkıldı. Binlerce insanımız enkaz altında kaldı. Bu büyük olaydan çıkarmamız gereken öyle çok ders var ki. Biz bu dersleri aldık mı peki? Sağlam bina yapmalıyız, malzemeden çalmamalıyız, kaçak yapılara izin vermemeliyiz.

Yurt dışına kaçmak nedir peki? Arkasında duramayacağınız işler yapmayın lütfen. Malzemeden çalmayın. İnsanların hayatlarından çalmayın. Az buz değil, binlerce insan hayatını kaybetti. Bunun sorumlusu kim? Sorumluluk almaya gelince kimse sorumluluk almıyor. Aradan 2 yıl geçince yine unutacağız bu günleri. Unutmamalıyız ama. Her dakika deprem gerçeğiyle yaşamalıyız. Hayatımız 30 saniyelik bir sarsıntıya bakıyor. Hala farkında değiliz. Hala sağlam olmayan binalar yapıyoruz. Deniz kumundan bina yapmayın artık.

Bunlara sebep olanlara en ağır cezalar verilmeli. İnsanlar canlarını size emanet ediyor. O evleri alabilmek için senelerce çalışıyor insanlar. Bilmiyorum. Söylenecek çok söz, yapılacak çok iş var. Tek dileğim o sokaklarda yine çocukların gülüp oynaması.

DİĞER YAZILARI