TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

DESTEK DEVAM ETMELİ

DESTEK DEVAM ETMELİ

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerden 11 şehrimiz etkilendi. Büyük bir yıkım, acı ve üzüntü yaşandı. Depremin hemen sonrasında tüm Türkiye’de yardımlaşma, dayanışma üst düzeyde yaşandı.

Tırlar dolusu yardımlar deprem bölgesine gönderildi. Kıyafetinden gıdasına, bebek mamasından daha bir çok ihtiyaç ulaştırıldı. Göz yaşartan anlar yaşandı.

Ancak unutmayalım ki orada hala vatandaşlarımız çadırlarda, konteynerlerde yaşıyor. Devlet kurumları imkanlarını oraya seferber etse de bizlerin de desteğin sürmesi gerekiyor.

Depremden sonra ilk günlerde giden onca yardım, yaraları sarma adına çok değerliydi ancak hayatın orada aynı şekilde devam ettiğini de unutmayalım. Bu nedenle öncelikle ihtiyaç listelerine göre desteğimize devam edelim.

Ayrıca unutmamak gereken bir husus daha var. O da deprem bölgesinden farklı illere gelen depremzede vatandaşlar. Arkalarında enkaz bırakan, tüm eşyaları moloz yığınları altında kalan kişilerin de ihtiyaçları var. Onları da unutmayalım.

Kısacası depremin açtığı yaraların sarılması için daha önümüzde ciddi bir süre var. Bu konuda bizler de elimizi taşın altına koyduk ancak buna devam etmeliyiz.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR