TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Doğayı keşfetmeyi sağladı

Doğayı keşfetmeyi sağladı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle herkes tedbirlerini sıkı tutuyor. Ancak yaz aylarının gelmesiyle bir çok kişinin kafasında aynı soru var. Tatilimi nasıl yapabilirim?  Bu doğrultuda vatandaşların bu yaz genelde çadır ve karavan tercihi arttığı belirtiliyor. Son yıllarda zaten artmakta olan çadır ve karavan tercihi bu yaz pandemi ile birlikte yükselişini sürdürürken bu tercih insanların doğaya daha yakın da olmasını sağladı. 

Belki çoğu zaman yol kenarında görmeden geçtiğimiz, dikkatimizi bile çekmeyen yerler için şuan çadır kurma planları yapıyoruz. Özellikle kalabalıklardan uzak olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü pandeminin bulaşma riski kalabalık ortamlarda çok daha fazla. Karavanın park edildiği yada çadırın kurulduğu bu doğal alanlarda yeni yerleri keşfetmek insanlar için büyük bir kazanım oluyor. Sosyal mesafenin sağlandığı bu ortamlarda doğayla iç içe olmayı kim istemez ki?

Ama her güzelliğin olduğu gibi bu tatilin de olumsuz bir yanı olabiliyor. Bu da sorumsuzca doğayı kirleten kişilerden kaynaklı oluşuyor. Karavan parkında yada çadır kurduğu alanda yapılan kamp boyunca çıkan çöpü doğaya atan, sonrasında da hiçbir şey olmamış gibi çekip giden insanlar tüm güzelliği bozuyor. Tatilimiz boyuna misafiri olduğumuz doğaya vereceğimiz zarar ilerleyen yıllarda bir daha aynı güzelliği bulamamamıza neden olabilir. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR