TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ERKEN DEĞİŞİM İYİ GELEBİLİR

ERKEN DEĞİŞİM İYİ GELEBİLİR

Nazilli Belediyespor, sezona evinde Afjet Afyonspor beraberliği ile başladı. Ciddi bir taraftar desteği ve galibiyet hedefiyle çıkılan sezonun ilk maçında kaybedilen 2 puan elbette takımı olumsuz etkiledi. ‘Nasıl başlarsan öyle gider’ denir ya hani. Belki o maç deplasmanda olsa 1 puan kazanç olabilirdi ancak iç sahada beraberlik alınınca 2 puan kayıp diyebiliriz.

***
İlk maçta kaybedilen puanlar elbette telafi edilebilirdi. Bunun en iyi yolu da ikinci haftada alınacak bir galibiyetti. Ancak deplasmanda Batman Petrolspor’a konuk olan Nazilli ekibi, sahadan 3-0’lık skorla mağlup ayrıldı. Net skorla kaybedilen maçta skordan çok giden puanlara odaklanmak gerek. Çünkü iki haftada toplamda 4 puanın uçup gittiğini gördük. Kötü gidiş sonrası da Teknik Direktör Taner Öcal ile yollar ayrıldı. Takımlarda genelde benzer senaryolar yaşanıyor ve aslına bakarsak erken olması daha da iyi denebilir.

***
Çünkü toparlamak adına takımın önünde uzun bir maraton var. Ve yine taraftarı önünde oynayacağı bir maç var. Yeni teknik heyetin ilk maçına taraftarın önünde çıkacak olması bence bir avantaj. 12. adamın desteğiyle Çorum Futbol Kulübü karşısında alınabilecek bir galibiyet 3 puandan daha fazla şey ifade ediyor bence. Hem iki haftadır yaşanan kötü gidişle takımın üstünde oluşan kara bulut dağılacaktır hem de gelecek haftalar için umut ışığı yanacaktır.

***
Eldeki kadronun eksi ya da artı yönleri olsa da önemli olan bu kadroyu en şekilde kullanmak aslında. Oyuncuların özelliklerine göre ilk 11 hazırlamak, rakip analizine göre kadroda değişime gitmek hatta ve hatta maç içinde kısa aralıklarla bile olsa oyuncuların rollerini değiştirmek. Hepsi teknik adam ve ekibinin elinde olan durumlar.

***

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR