TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ESNAF SANDIĞA GİDİYOR 

ESNAF SANDIĞA GİDİYOR 

Son dönemde gündemde ekonomi, koronavirüs v.b konular varken bir yandan da seçim heyecanı yaşanıyor. Türkiye ekonomisi için büyük öneme sahip olan esnaflar sandık başına gidiyor. Uzun süredir projeler anlatılıyor, ziyaretler yapılıyor. Adaylar yanlış gördüklerini anlatıyor, mevcut başkan olan ve yeniden göreve talip olanlar ise yaptıkları çalışmaları yeniden gündeme getiriyor. 
 

Kısacası hareketli günler yaşanıyor. Ben bir gazeteci ve şehirde yaşayan bir vatandaş olarak seçimlerin önemli olduğuna inanıyorum. Değişim yaşansın yada yaşanmasın yönetimler için bu seçimler önemli. Cesaret eden ve adaylığını açıklayan isimlerin heyecanının yanında mevcut başkanlar için de güven tazeleme hedefi oluşuyor. Burada tabi en önemli unsur oda üyesi esnaflar. 
Özellikle pandemi sürecinde nerdeyse etkilenmeyen sektör kalmadı. Az yada çok bir şekilde sıkıntı yaşandı ve bu süreçte odaların faaliyetleri ön plana çıktı.

Pandeminin esnafa hafif yansıması için neler yapıldı?

Nerelerle temas kuruldu?

Bunların hepsi bu süreçte oy kullanacak esnaf için kriter oldu bence. Farklı alanlarda sohbet ettiğimiz esnaflar seçimlerle ilgili düşüncelerini söylerken sitem de ediyor, bu şartlarda görev almanın zor olduğunu da söylüyor. 
Bu şartlar altında yapılan seçimlerde başkanlar ve başkan adayları için kolay bir süreç yaşanmıyor. Vaatleri vermek kolay ancak yerine getirmek çok da kolay değil. Bunca zaman görev yapmak güzel ancak güçlü adaylar varsa koltuğu korumak kolay değil. Ama şuana kadar yapılan ve yapılacak olan seçimlerin genel olarak güzel bir havada geçtiğini gözlemliyoruz. Esnafa yakışan da budur zaten. Umarım gerçekten esnafın derdini dinleyen. Dinlemekle de kalmayan onları anlayan isimler başkanlığa gelir. 
Naçizane bir tavsiye de verelim lafı geçmişken. Basınla iletişimi sıkı tutan başkanlar, üyelerin yaşadıkları sıkıntıları kamuoyuna duyurmada çok zorluk yaşamadı. Bunu pandemi döneminde özellikle gördük. Bizzat haber yaptığım birçok oda başkanı da bunu dile getirdi. Arandığınızda telefonunuza rahatlıkla ulaşabileceğimiz, randevu talebimize olumlu dönüş yapılacak bir dönem olması dileğiyle.  Tüm başkanlarımıza başarılar. Umarım kazanan esnaf ve Aydın olur.    

DİĞER YAZILARI
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR