TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ESPRİ YAPTIĞINI SANANLAR

ESPRİ YAPTIĞINI SANANLAR

Son dönemde gündemimizde Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim var. TV başında takip ederken bile izlediklerimiz bizi üzmeye yeterken bir de bunu orada birebir yaşayan insanların durumunu düşünün. Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın savaşlar en çok halkın zarar gördüğü durumdur. Masum vatandaşın hiçbir suçu yokken hayatını kaybetmesi, yaralanması ya da yaşadığı yeri terke etmek zorunda kalması demektir. 
Yaşadığı yeri terk etmek demişken Ukrayna, bu savaş sürecinde ciddi bir göç verdi. Binlerce Türk vatandaşı da ülkeden tahliye edilerek Türkiye’ye getirildi. Vatandaşımıza sahip çıkmak adına bu tahliye mutlaka gerekliydi. Gördüğüm kadarıyla da tüm kurumlar bu süreci başarıyla sürdürdü. Buraya kadar her şey güzel de ülkemizde özellikle sosyal medyada kendince espri yaptığını sanan vicdansızlara ne demek gerekiyor? 
İnsanlar ölüyor arkadaşlar. Ölmeyen yaralanıyor ya da evini terk ediyor. Sığınaklarda çocuklarıyla saklanmak zorunda kalıyor. Neresinden baksanız dram var. Ama öyle insanlarımız var ki bu durumdan bile kendisine espri malzemesi çıkarabiliyor. Belki denk gelmişsinizdir. Ülkelerinden ayrılmak zorunda kalacak Ukraynalıları Türkiye’ye davet eden ama niyeti her halinden belli olan insanlar oldu son dönemde. Konuk edeyim, yardımcı olayımdan ziyade kendince konuyla eğlenen insanlar. Hem de öyle ki yetişkin erkekler ve kadınlar bunları diyenler. 
Savaş hangi coğrafyada olursa olsun dramları da beraberinde getirir. Böyle zamanlarda din, dil ya da ırk ayırt etmeksizin mağdurlara yardımcı olmak insanlık görevidir. Ama böyle hassas bir durumdan espri malzemesi çıkarmak yakışmıyor. Umarım tüm dünyada bir daha yaşanmamak üzere savaşlar sona erer en azından bizden sonraki nesle daha yaşanabilir bir coğrafyalar bırakabiliriz. 

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR