TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Evde kalmak spora engel değil 

Evde kalmak spora engel değil 

Türkiye’de korona virüs salgını nedeniyle önemli bir süreçten geçiyoruz. Ciddiye alınması gereken bu durum karşısında devlet kurumları da sık sık uyarılarda bulunarak vatandaşların evinde kalmasını sağlamaya çalışıyor. Bu kapsamda ‘Evde Kal’ çağrısı yapılırken toplumun bir çok kesimi de bu çağrıya uyuyor. İstisnalar tabi ki var. Bana bir şey olmaz mantığı ile hareket eden vatandaşlar hem kendilerini hem de sokağa çıkmak zorunda olan bir çok insanı tehlikeye atıyorlar. Bu nedenle defalarca söyledik ama sık sık tekrar etmekte fayda var. Lütfen sokağa gerekmedikçe çıkmayın ve gerekli hijyen kurallarına lütfen uyun. 
Tabi izole bir hayat süren vatandaşlar evlerinde kalmaya başladı. Bundan dolayı sosyal aktivitelerin yanı sıra spor faaliyetleri de kısıtlandı. Gerekli önlemleri almak adına bazı fedakarlıkların mecbur olduğu böylesi bir dönemde bunu sorun etmemek gerekiyor. Ancak evlerinizde de spor yapabileceğinizi de göz ardı etmemek kaydıyla. 
Bir yandan sağlığımızı korumak için evimizde kalıyorken bir yandan ise hareketsiz yaşam nedeniyle sağlığımızdan olmamalıyız. Bu doğrultuda evlerinizde de yapabileceğiniz bir çok spor faaliyeti var. Kiminin evinde spor aletleri, koşu bantları yada bisikletleri gibi imkanları varken kimi vatandaşlar ise bunlar olmadan da spor yapabilir. Uzmanlık alanım olmadığı için size spor konusunda sadece tavsiye verebilirim. 
Ama gerçekten evinde spor yapmak isteyenler için özellikle internette farklı kaynaklarda çok güzel eğitici videolar mevcut. Sanmayın ki sadece siz evinizde çalışıyorsunuz. Liglere verilen ara nedeniyle izne ayrılan futbolcular, basketbolcular ve bir çok branşta sporcular evlerinde antrenman yapmaya devam ediyor. Yani yalnız değilsiniz bu süreçte. 
Devlet kurumlarının uyarılarına dikkat edersek bu sıkıntılı süreci bir çok ülkeden daha kolay atlatabiliriz. Lütfen gerekmedikçe sokağa çıkmayalım. Çevremizde çıkanları da uyaralım. Alınan bunca önlemin boşa gitmemesi için elimizden geleni yapalım.   
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR