TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

FAZLALIKLARINIZDAN KURTULUN 

FAZLALIKLARINIZDAN KURTULUN 

Farkında mısınız bilmem ama toplum olarak ihtiyaç duymadığımız şeylere ulaşmak için fazla çabalar olduk. Özellikle eşyalar konusunda bunu görüyorum. Evlerimize bir baksak o kadar gereksiz şeylerle dolu ki çoğu zaman. Bir hevesle alınıp sonrasında yüzüne bakılmayan eşyalar. 
Ya da hiç giysi dolaplarınıza, ayakkabılarınıza son dönemde göz gezdirdiniz mi? Muhtemelen kullanmadığınız birçok eşya vardır. Dolabınızın bir köşesinde giyilmeyi bekleyen bir kazağın, montun ya da elbisenin bir başkasının ihtiyacı olduğunu düşündünüz mü peki hiç? Bazen hiç aklımıza gelmese de dünya üzerinde, hatta mahallemizde hatta çok uzak değil kapı komşumuzda bunlara ihtiyacı olabilecek insanlar olabileceğini aklımıza getirsek ne güzel olmaz mı?
Belli aralıklarla bir koli hazırlasak, içine evde kullanmadığımız eşyalarımızı koysak ve biraz biriktiğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırsak. Burada kastettiğim elbette kullanıp da eskittiğimiz eşyalarımız değil. Bu konuda mutlaka dikkatli olmalı ve kullanacak kişiyi de düşünmemiz gerekiyor. Bu konuda giyim kutularına bırakılabilir ya da kampanya yapan kuruluşlarla iletişime geçilebilir örneğin.                         
Sadece giyim olarak da düşünmeyelim. Çocuğunuz için aldığınız ancak artık büyüdüğü için kullanmadığı bir oyuncakla bir başka çocuğun yüzünü güldürebilirsiniz. O mutlulukta pay sahibi olmayı kim istemez ki? 
Kısacası bu baharda fazlalıklardan kurtulabiliriz. Kullanmadığımız giysi, oyuncak ya da ev eşyalarını ihtiyaç sahipleriyle paylaşabiliriz. Ama burada önemli nokta bu yaptığımızın karşı tarafın gururunu kırmaması. Hatta bir başkasının bilmemesi. Hassas ama bir o kadar da vicdanen insanı rahatlatabilecek bir durum bence. Hadi şimdi siz de fazlalıklardan kurtulun.  

DİĞER YAZILARI 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR