TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

FUTBOL CAMİASI BİR BÜTÜN OLDU

FUTBOL CAMİASI BİR BÜTÜN OLDU

Deprem sonrasında Türkiye yine şaşırtmadı. Zor zamanlarda nasıl bir araya geldiğimizi, bir bütün olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Keşke bu yaşananlar hiç olmasaydı ancak gerçekleşince yaraları sarmak adına hepimiz elimizden geldiğince bir şeyler yaptık.

Bu süreçte kimisi bir battaniye, kimisi bir çorap gönderdi. Kimisi gönüllü oldu bölgeye gitti. Çok büyük yardımlar yapanlar da oldu. Ancak dikkat ettiniz mi bilmiyorum futbol camiası da öyle bir kenetlendi ki. Hani bir hafta önce lig maçları için çekişen kulüpler yardımlaşmada, dayanışmada bu kez kardeşlik örneği gösterdi.

Üzerlerindeki formalarla rakip takımların stadyumlarındaki yardım kampanyalarına katılan o kadar çok insan gördüm ki. İnsanın gözleri doluyor kimi zaman. Belki 15-20 gün önce maçlardan dolayı atışan taraftarlar şuanda omuz omuza deprem bölgesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kulüp yönetimleri de aynı şekilde aslında. Çok büyük destekler ulaştırılıyor deprem bölgesine. Bu sadece futbol örneği ayrıca. Millet olarak zor zamanlarda, vatandaşımız dara düşünce yardım eli uzatma konusunda örnek oluyoruz. Çekişmeleri, taraftarlığı her şeyi bir kenara bırakıp tek bir amaç uğruna bir araya gelebiliyoruz. Çok güzel bir ülkeyiz.

Yüreği güzel bunca insanın desteği ile umarım en kısa zamanda tüm yaralar sarılır. Allah bir daha böyle bir yıkımı ülkemize yaşatmasın.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR