TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Futbolcuların da kafası karışık

Futbolcuların da kafası karışık

Koronavirüs pandemisi herkesi olduğu gibi spor camiasını da önemli ölçüde etkiledi. Durdurulan ligler, alınan kararlar, futbolsuz geçen aylar derken birçok ligde yaklaşık 4 aydır maç oynanmıyor. Kimi takımlar bir süre hazırlanırken bazıları ise sahaya dahi inmedi. Yani düz koşu dışında aylardır topa vurmayan onlarca futbolcu var. 

Liglerin oynanmayacağı kararı çıkması sonucu en azından bu sezon için oyuncuların fiziksel hazırlık yapmasına gerek kalmadı. Ancak öyle bir dönemdeyiz ki yeni sezona da bir şey kalmadı. Takımlar hazırlıkları durdursa da yeni sezonda fizik seviyesini korumak isteyen oyuncular antrenmanı boşlamıyor. Ama bireysel olarak nereye kadar?

Bu sezon tamam da yeni sezon ne olacak? Şuan birçok futbolcunun aklındaki soru bu. Hele ki sözleşmesi biten oyuncular için bu soru belki de yaz döneminin en önemli konusu oldu. Yeni takımlarla anlaşma sağlamanız gereken dönemde hem mevcut takım için alınacak kararı bekliyorsunuz, hem de kendinizi hazır tutmak zorundasınız. Hava şartlarının antrenman konusunda zorlaması durumu da var.

Futbolun her kademesinin olduğu gibi futbolcular için de süreç sıkıntılı geçiyor. Kulüplerin birçoğunun yeni sezon için herhangi bir planlama yapamaması oyuncuların da önlerini görmesini zorlaştırıyor. Genelde hem kulüplerin maddi olarak yaşadığı sorunları konuşuyoruz ama kulüplerde yaşanan bu sorun oyunculara da etki ediyor. Parasını alamayan birçok oyuncu bir yandan alacağını bir yandan geleceğini düşünüyor. 

Yoğun geçen bir sezonun ardından genelde 1 - 1,5 aylık bir dinlenme dönemi olur ve sonrasında Temmuz yada Ağustos’ta sahaya inilirdi. Tabi bu durum takımlara yada liglere göre değişiklik gösterebilir. Bu sezon dinlenme döneminin nasıl geçtiği malum. Yeni sezon hazırlık planları kamplar nasıl olacak önümüzdeki süreçte göreceğiz. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR