TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

FUTBOLDA 2021’İN AYDIN’A GETİRDİKLERİ 

FUTBOLDA 2021’İN AYDIN’A GETİRDİKLERİ 

Her sene klasiktir aslında sene sonunda o yılın değerlendirmesi yapılır. Ekonomide, sosyal hayatta yada farklı bir alanda olabilir. Biz bugün Aydın’da futbola bakalım. 2021 yılı yine pandemi gölgesinde geçti. Her yerde olduğu gibi futbolda da bunu fazlasıyla hissettik. Ancak bir farkla. Artık seyirciler tribünlerde yerini alıyor ve takımlarını destekliyor. O zaman bu yılın Aydın için önemli futbol konularını anımsayalım. 
Öncelikle TFF 3. Lig’de şampiyon olan Nazilli Belediyespor’a parantezi açalım. Riya gibi bir sezon diyebiliriz aslında. Finali de öyle oldu. Koyulan hedefe ulaşılması bir yana son haftalarda yaşanan heyecan dikkat çekiciydi. Ve sonunda Nazilli ekibi beklenen şampiyonluğa ulaştı. Bu sezon ise TFF 2. Lig’de mücadele ediyor. Bu köşe yazısını yazarken takım topladığı 24 puanla 5’inci sırada yer alıyor. Yani play-off potası içinde hafta sonundaki maça hazırlanıyor. Lider Pendikspor ile puan farkı fazla olsa da pota içindeki takımların puanları bir birine yakın. Yani ikinci yarıda güzel bir yarış bizi bekliyor diyebiliriz. 
Bir başka parantezi ise Kuşadasıspor’a açmak gerek elbette. Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Kuşadası ekibi, zorlu geçen sezonu zirvede tamamladı. Öyle bir sezon yaşandı ki hem heyecan hem ciddi bir fedakarlık yaşandı. Ama sonunda gülen taraf Kuşadası oldu ve bugün TFF 3. Lig’de mücadelesini sürdürüyor. 28 puan toplayan Kuşadası ekibi 6’ncı sırada yer alıyor. 
BAL’da bu sezon ise Aydın takımları yoluna devam ediyor. Bu sezon da hedefimiz bir Aydın takımını 3. Lige gönderebilmek olmalı. Aydın’ın profesyonel liglerdeki takım sayısını ne kadar artırırsak şehre o kadar katkı sunarız. 

      
       


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR