TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Galibiyet çok şey ifade ediyor

Galibiyet çok şey ifade ediyor

Geçen hafta yaptığım bir haberde Efeler 09 SFK'nın ligde üst üste iki maçını evinde oynayacağına dikkat çekerek iki maçlık ciddi bir avantaj olduğunu işaret etmiştim. İlk maç geride kaldı ve Efeler, Adnan Menderes Stadı'nda Muş 1984 Muşspor'u 2-0 mağlup etti. 3 puanı alan Efeler gözünü ikinci maça çevirdi. Haftasonu bu kapsamda yeşil beyazlılar Osmaniyespor'u konuk edecek. Geçen maçta oynanan futbolu tekrar sahaya yansıtırsa Efeler'in galip gelme ihtimalini yüksek görüyorum. Olası bir galibiyette 14'e yükselecek puan ligde çok önemli.

Ligdeki puan durumuna bakınca bunu göreceksiniz. Liderin 16 puanda olduğu hafta öncesi üst sıradaki takımların puan kaybedebilceği duşünürsek alınacak her puan altın değerinde.

Zirveyi bir kenara bırakırsak play-off potasının son sırasıyla Efeler'in arasında sadece 1 puan fark var. Kısacası iki maçlık sürecin ikinci maçında da alınacak 3 puan takımın ligdeki geleceği için büyük öneme sahip.

Hedef şampiyonluk ise bunun iki yolu da açık durumda, hem de uzak değil. Takım hafta sonu gösterdi ki konsantre olunca, iyi oyunla her takımı yenebilir.

Ligin ilk haftalarında yaşanan puan kayıplarını telafi eden takımın bu hafta da iyi oynayarak sonuca ulaşması gerek. Şimdiden başarılar

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR