TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

GOL YAĞMURU SONRASI

GOL YAĞMURU SONRASI

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, sahasında konuk ettiği Niğde Anadolu Futbol Kulübü’nü 5-1’lik skorla mağlup etti. Adnan Menderes Stadı’nda gol yağmurunun yanı sıra güzel de bir oyun vardı. Maçı izleyenler keyifli bir 90 dakika geçirdi diyebiliriz.

Öte yandan alınan farklı skor sadece bir galibiyet değil aynı zamanda takımın ligde hücum anlamında ne kadar güçlü olduğunu da gösterir nitelikteydi. Gol dağılımına baktığımızda da aslında takım oyununun etkilerini görebiliriz. Özetle takım bir şekilde rakip alana geçtiğinde gol yollarında birden fazla seçenek mevcut. Bu da teknik heyetin elini güçlendiren durumlardan.

Gelelim maçın genel lig görünümüne etkisine. Takım, son haftalarına girdiğimiz ilk yarıyı, ne kadar fazla puanla kapatırsa o kadar iyi olacak. Hedef olarak 29 puan koyulmuş ve sadece 6 puan kaldı. Önünde oynayacağı iki maçın birisi deplasmanda Fatsa Belediyespor ile diğeri ise Adnan Menderes Stadı’nda 68 Aksaray Belediyespor ile. Kısacası sıralamada hem alttan hem de üstten rakipler olacak. Aksaray ekibi ile içeride oynanacak olan maç aslında play-off ve zirve açısından da çok önemli. Öyle ki sadece iki takım taraftarının değil üst sıralarda yer alan ya da oraları hedefleyen takımların da bu maçı ilgiyle takip edeceklerini düşünüyorum. Deplasmandan 3 puanla gelinir ve içeride maça o moralle çıkılırsa 29 puana ulaşmak çok da zor değil bence.

Burada iki maçı da kendi içinde değerlendirip öyle hazırlanmak gerek. Teknik Direktör Veyis Kanber ile Ankara deplasmanı sonrası yaptığımız görüşmede kendisi de maç maç ilerlediklerine dikkat çekmiş ve Niğde ekibi ile oynanacak maçı işaret etmişti. Takım iç sahada 3 puan hedefine ulaştı ve gözünü Fatsa deplasmanına çevirdi.

Bu arada mücadelenin farklı bittiğinine bakmayın. Rakip ligde son sırada olsa da son iki maçında deplasmanda bir galibiyet ve iç sahada bir beraberlik alarak geldi. Kısacası Efeler maça iyi hazırlandı ve iyi bir sonuç aldı.

Şimdi Fatsa deplasmanından da camianın beklentisi elbette 3 puan. Hem ligin genelinde hem de son maçındaki performansıyla takım bu beklentiye cevap verebileceğini gösteriyor. Şimdiden başarılar.

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR