TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

GURUR DUYULACAK TAKIM

GURUR DUYULACAK TAKIM

Hepimiz ilgilendiğimiz spor branşlarına göre takımları yada bireysel sporcuları destekleriz yada sempati duyabiliriz. Bu ilgi durumuna göre değişebilir ama Milli Takım hepimizin ortak paydası. Her zaman başarılı olacak, aldığı skorlarla gururlandıracak takımı sahada görmek en büyük hayallerimizden. Yıllar içinde inişler çıkışlar, iyi yada kötü sonuçlar yaşandı. Formayı terleten her oyuncuya saygı duyulması gerekir ancak o formanın ağırlığını taşımak da kolay değildir. 

Neden bunlara değindim derseniz niyetim 2021’de göğsümüzü kabartan A Milli Takım’a sözü getirmek. Alınan sonuçları hepimiz görüyoruz. Verilen mücadeleyi izliyoruz. Gerçekten çok güzel bir ekip oluştuğu ortada. Önce Hollanda’yı 4-2 ile geçen Türkiye, Norveç maçını da 3-0 kazanırken alınan skorların tesadüf olmadığını gösterdi aslında. Bir plan dahilinde oynandığında, aynı hedefe odaklanan teknik heyet ve futbolcular bir araya geldiğinde nasıl güzel sonuçlar alınacağını gördük. Letonya maçında da aynı coşku ve heyecanla güzel sonuçlar beklediğimizi dile getirelim. 
***

Biraz branş değiştirmek gerekirse voleyboldan söz etmekte fayda var. Aydın özelinde voleybolda gelinen noktaya bakınca gerçekten bir sporsever olarak mutlu oluyor insan. Bugün Aydın Büyükşehir Belediyespor’un hem Misli.com Sultanlar Ligi’nde yaptıkları hem de Erkek Voleybol takımının adını 1. Lig’e yazdırması şehrin spora bakışı adına umut verici gelişmeler. Farklı kulüplerin, farklı branşlarda yakaladığı başarıları köşemize taşımak için de umut oluşuyor içimizde. Spor için kim bir tuğla koyarsa, kim maddi yada manevi desteklerse o kişilere teşekkür etmeliyiz. Hatta desteğin artması için teşvik de etmeliyiz bence. Futbol ve basketbolda yada diğer branşlarda neden üst liglerde takımlarımız olmasın? Umarım bir gün farklı branşlarda yakalanan başarıları da dile getirme, köşemizde yer verme fırsatımız olur. 
 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR