TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

GÜZEL BİR HEYECAN BİZİ BEKLİYOR

GÜZEL BİR HEYECAN BİZİ BEKLİYOR

Hafta sonu Aydın Süper Amatör Lig’de heyecan başlıyor. Transfer dönemini hızlı geçiren takımlar gözünü lige çevirirken taraftarlar da maçlarda ilk düdüğün çalmasını heyecanla bekliyor.

***
Son yıllarda yapılan transferler ve koyulan hedeflerle kalitesi artan lig bu sezon da bence dikkat çekecek. Ciddi yatırım yapan takımlar futbol izleyicisinde beklentiyi de yükseltti. Bundan dolayı da takımlara önemli görevler düşüyor.

***
Her şeyden önce koyulan hedeflere ulaşmak için iyi futbol şart. İyi futbolla birlikte temiz oyun da olacağına inanıyorum. Temiz oyundan kastım maçlarda futbol dışı hareketlere yer vermeden, kavga ve tartışmaların olmadığı ve örnek davranışlar göreceğimiz mücadeleler.

***
Bunu da sadece şampiyon olmak için yapmamak gerek. Unutmayalım ki tribünlerde sadece futbol izleyicisi yok. Aynı zamanda altyapılarda top koşturan, futbolu çok seven ve oynamak isteyen çocuklar da yer alıyor. Bu açıdan da örnek bir futbol sahada olmalı.

***
Burada sadece futbolculara da görev düşmüyor. Yöneticilerden teknik heyete kadar futbol ailesi içinde kim varsa bu sorumlulukla hareket etmeli. Aydın’a yakışan mücadelelerde hak edenin Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükseleceği bir sezon olması dileğiyle.

***
Şimdiden tüm takımlara, yönetimlere, teknik heyetlere, futbolculara, kulüp personellerine, hakemlere ve stadyum çalışanlarına iyi bir sezon diliyorum.

***

Sakatlık haberi yapmadığımız ve sadece futbolla gündeme gelen bir sezon olur umarım.

***

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR