TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

GÜZEL OYUN İYİ SKOR

GÜZEL OYUN İYİ SKOR

Liglerin sona ermesinin ardından uzun süren futbol sessizliği yavaş yavaş yerini heyecana bırakıyor. Takımlar yeni sezon için çalışmalarını yaparken hazırlık maçları da devam ediyor. Bu kapsamda Salı günü Yıldızspor’un Yatağanspor’u konuk ettiği maçı takip ettik.

***
Uzun zaman sonra Adnan Menderes Stadı’nda maç izlemek keyifliydi açıkçası. Maçla ilgili izlenimleri yazmaya protokol tribününden başlamak istiyorum. Yıldızspor Başkanı Kaya Özcan’ın ev sahipliği yaptığı maçı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da izledi.

***

Efeler Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mithat Yıldırım ve Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hasip Arıkan da maçı takip edenler arasındaydı. Hafta içi, hatta lig maçlarına göre geç bir saatte başlayan maçı protokolün birlikte izlemesi gerçekten güzel bir kare oluşturdu.

***
Saha içine gelecek olursak, kendi adıma bu sezon ilk kez Yıldızspor’u izleme şansı yakaladım. O kadar hızlı başladı ki takım maça bir anda goller geliverdi. Hazırlık maçlarında skora pek takılmayan birisi olarak oyuna baktığımda ise gerçekten iyi bir ışık gördüm diyebilirim. Özellikle atağa çıkma ve gol pozisyonuna girme konusunda ciddi bir çalışma yapıldığı belli oluyor. Çok sayıda oyuncu değişikliği olmasına rağmen takımın oyundan düşmemesi de maçın önemli noktalarından bence. Kısacası sezon hazırlıklarına erken başlamanın meyvelerini alıyor takım. Antrenmanlar yaptıkça, hazırlık maçlarına çıktıkça yeni sezonun başlamasına yakın daha da iyi olacaklarını düşünüyorum.

***
Kulüp bu sezon hem A takımda hem alt yapıda önemli bir karar alarak genç antrenörlere şans verdi. Bence doğru bir karar alındı. Genç isimlere güvenmemiz gerektiğini, şans verince güzel sonuçlar alınabildiğini bir çok takımda gördük. Bu nedenle güzel ve heyecanlı maçların bizi beklediğini düşünüyorum. Tüm Aydın takımlarına da sezonda başarılar diliyorum.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR