TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

HAVALAR SOĞUMAYA BAŞLAMIŞKEN

HAVALAR SOĞUMAYA BAŞLAMIŞKEN

Havalar Aydın’da bile soğumaya başladı. Aydın’da bile diyorum çünkü iklim olarak soğukları en geç yaşayan iller arasındayız sanırım. Kasım ortasına gelmişken sobalar, klimalar, kaloriferler yanmaya başladı. Sıcacık evlerimizde pencereden dışarı bakarken belki de aklımıza pek gelmiyor ancak soğuk havaların gelmesini istemeyen çok insan var. Onlar imkanı olmayan, sokakta yaşayan ya da yakacak bulamayan kişiler.

Yaz aylarını bir şekilde geçiriyorlar da buz gibi havalarda ısınmak gerçekten kolay değil. Çevremizde elbette ihtiyaç sahibi aileler var. Evlerinde belki gıda için para ayıran ancak ısınma için imkan bulamayan kişilerden bahsediyorum.

Öncelikle devletin verdiği desteklerden haberdar etmeliyiz bu kişileri. Nerelere başvuracaklarını, hangi yolu izleyeceklerini anlatmalıyız. Bu sayede yardımlardan faydalanmalarına vesile olmak bile bence çok güzel bir davranış.

Elbette devlet yardımları olacaktır ancak bizlerin de çorbada tuzunun bulunması lazım bence. İmkanımız ölçüsünde soğuk kış ayları öncesinde yakacak konusunda destek vermeliyiz. Özellikle soba kullanan ailelere odun, kömür gibi konularda verilecek destek öyle önemli ki. ‘Tek başıma ne yapabilirim’ diye de düşünmeyin. İyilik iyiliği artırır. Sizi gören bir başkası da yarım ettiğinde dayanışma ruhu da sarıverir mahalleyi.

Bu vesileyle komşularımızı, çevremizdeki insanları, aileleri tanımamız, ihtiyaçlarını bilmemiz gerektiğini de belirtelim. Bugün vesile olacağınız bir iyilik bir başka yerden sizi bulabilir.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR