TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

HAYIRLI OLSUN 

HAYIRLI OLSUN 

Nazilli Belediyespor’un rakipleri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından çekilen kura ile belirlendi. Geçen sezon Beyaz Grup’ta yer alan Naz-Naz, yeni sezonda da yine aynı grupta mücadele edecek. Gruptaki rakiplere baktığımızda çok da kolay bir sezon görünmüyor. 

***
Tek tek ele alamayız ancak genel hatlarıyla tecrübeli ve kadrosunda iyi isimlerin olduğu takımlar yer alıyor diyebiliriz. 

***
Rakiplerin belli olması her takım için aslında yeni sezonu yeniden değerlendirme süreci demek biraz da. Çünkü hedeflerinizi koyarken bu takımlarla yarışacak olduğunuzu unutmamalısınız. 

***
Kaç takım yüksek bütçe belirleyecek? Kaç takım iddialı kadro kuracak? Hangi takımı hangi teknik direktöre yönetecek? Deplasmanlarda ve iç sahada ne kadar puan alınabilir? Gibi daha bir çok etken düşünülecek. 

***
Örneğin şampiyonluk hedefiyle bugüne kadar plan yaptınız ancak açıklanan rakiplere bakınca diyelim ki 5 takım daha sizinle aynı hayali kuruyor. Hatta bu konuda bütçe belirleyip transferlere başlıyor. Bu sefer şampiyonluk yolundaki zorluk biraz daha artacaktır büyük ihtimal. 

***
Biz kadromuzu kurarız çıkıp mücadele ederiz mantığı güzeldir. Elbette her takımın hedefi üst lige çıkmak olmalıdır ama bir de gerçekçi hedefler olmalı. 

***
Yeni sezon öncesi takımlar için yaz transfer döneminin biraz daha hareketleneceğini düşünüyorum. Hem rakipler belli oldu hem de kesin olmasa da hangi takımın az çok nasıl bir hedefle mücadele edeceğini tahmin edebilirsiniz. 

***
Nazilli Belediyespor’a yeni sezon için hem hayırlı olsun diyor hem de başarılar diliyorum. Umarım hedeflenen başarılara ulaşılır.   

***

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR