TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Hedef maçlar büyük öneme sahip

Hedef maçlar büyük öneme sahip

Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ilk yarısını mağlubiyetle kapattığı ligin ikinci yarısına da mağlubiyetle başladı. Geride kalan haftada ise Vakıfbank’a mağlup olarak 3 maçlık bir kötü gidiş yaşadı. Ancak bu süreçte Vakıfbank ve Galatasaray HDI Sigorta gibi ligin güçlü takımlarıyla mücadele edildiğini göz ardı etmemek gerekiyor. 

‘Artık önümüzdeki maçlara bakıyoruz’ sözü çok klişe olsa da Aydın’ın Sultanları için şu süreçte bence söylenecek en güzel söz. Çünkü bu ligin iddialı takımlarını deplasmanda yada içeride yenmeniz çok da kolay değil. Vakıfbank, Eczacıbaşı Vitra, Galatasaray HDI Sigorta yada Fenerbahçe Opet, kadro yapısı itibariyle farklı bir yerde. Tabi ki imkansız değil ama puan durumuna, grafiklere ve sonuçlara baktığımızda bunu görebiliyoruz. Burada asıl önemli olan takımın hedef maçlar belirlemesi. Yani sezon sonunda play-off heyecanını yaşamak için hedef maçları kazanmak çok önemli. 

Bu hedef maçları da takımların gücüne göre az çok belirleyebilirsiniz. Bunun yanında ilk yarıda alınan skorlar da bir ölçü olabilir. Sürpriz denebilecek kayıpları telafi etmek için takımın önünde ciddi bir süreç var. Kadro kalitesi anlamında birçok rakibini de yenebilecek güce sahip olduğunu 9 galibiyet alarak gösterdi. 

Şimdi takımın önündeki 5 maça bakalım. İlbank ile başlayacak olan seride 
Kuzeyboru, Beylikdüzü Voleybol İhtisas, Sistem9 Yeşilyurt ve Beşiktaş ile karşılaşacak. İlk yarıda bu 5 maçın 4’ünü galibiyetle tamamladığını tek mağlubiyeti olan Kuzeyboru maçını da deplasmanda oynadığını anımsarsak 5 maçın tamamını da kazanma ihtimali olduğu ortada. Tabi ki hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Rakiplerin form durumu, oyuncuların o gün göstereceği performans ve buna benzer bir çok etken skora etki eder. Ama Aydın ekibinin play-off potasında yer alması için hedef olarak belirlediği maçları kazanması şart. 

Bu 5 maçlık süreç sonrasında da galibiyet almak için mücadele edilecektir ancak bence her maça kendi içinde hazırlanmak ve emin adımlarla yürümek çok daha iyi. İlbank deplasmanından alınabilecek bir galibiyet bu süreç için umut ışığını yakacaktır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR