Ülkenin gündemi yaklaşık 2 yıldır ne yazık ki koronavirüs. Kovid-19 vakası azaldı, arttı derken 2022 yılının Ocak ayıyla beraber vakalar aldı başını gitti. Peki burada suçlu kim? Ya da suçlu aramak yerine vakaların azalması için biz ne yaptık? Ya da yapıyoruz.
2021 yılının 3 Mart’ında ilk yaptırdığım kovid testim pozitif çıkmıştı. Zorunlu izolasyon sürecim 15 gün sürmüştü. Hastalığı zorlu geçirmiştim fakat yine de yatak döşek olmadım. Hastalığı atlattıktan sonra 2 doz aşımı yaptırdım. Sonra biraz rahat davrandığımı kabul ediyorum. Açıkçası özverili davranmadım. Hastalığı geçirmenin ve aşı olmanın verdiği rahatlıktan dolayı biraz saldım diyebilirim.
2022 yılının ilk günlerinde ve mesleğim için önemli bir gün olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yaptırdığım ikinci testim de ne yazık ki pozitif çıktı. En özel günümü evde geçirmek zorunda kaldım. Ve ne yazık ki hastalığı daha ağır geçirdim. Anlatmak istediğim aşı sizi bir yere kadar koruyabilir ama bizi kötülüklerden en iyi biz koruyabiliriz bunu anladım. Sağlık Bakanlığı, Aydın İl Sağlık Müdürümüz Dr. Osman Açıkgöz her açıklamasında pandeminin bitmediğini, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi yönünde açıklamalarda bulundu. Üstüne bir de hatırlatma dozunu olmaları için vatandaşlardan defalarca ricada bulundu. Ben iki doz oldum diyerek olayı geçiştirdim. Sonuç olarak aşımı yaptırmadım. Yani ben kendimi koruyamadım. Sizler kendinizi koruma ve sevdiklerinizi korumak ayrıca özel günlerinizi evde yalnız kutlamamak adına aşılarınızı yaptırın. Kalabalık ortamlara mümkün olduğunca kendinizi koruyun.

DİĞER YAZILARI