TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Kan bağışı için ne bekliyorsunuz?

Kan bağışı için ne bekliyorsunuz?

‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sözünü sanırım hepimiz  duymuşuzdur. Tam da sözde bahsedildiği gibi kan sürekli ve her an hepimize lazım olabilecek bir ihtiyaç. Bazı konulara empati yaparak yaklaşmak daha sağlıklı sanırım. Çünkü kan vermek yada bağışta bulunmak gibi konularda çekinen kişiler var. Bir an kendinizin yada bir yakınınızın bu kana ihtiyacı olduğunu düşünün. 

Zor bir durum değil mi? Her an bir kazada, ameliyatta yada farklı bir sağlık sorununda lazım olabilecek bu ihtiyaç için hepimize sorumluluk düşüyor. Bizler bağış yaparsak Kızılay’ın kan stoklarında artış yaşanabilir. Kaldı ki pandemi döneminde stoklarda ciddi anlamda düşüş yaşandığı da sık sık dile getiriliyor. Birçok kampanya düzenlenerek bağış yapılması sağlanıyor ama bunlardan daha fazlası yapılmalı. Bu da kampanya olmasını beklemeden gidip bağış yapmak. 

Bu konuda Kızılay’ın sürekli kan alma birimi Efeler’deki Basın Parkı yanından hizmetlerini sürdürürken gezici ekipler de sürekli aktif olarak çalışıyor. İlçenin en işlek yerlerinden olan Atatürk Kent Meydanı’na yer alan tırda bağış alınıyor. Geçtiğimiz günlerde Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ile Vali Yardımcısı ve Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, tırı ziyaret ederek vatandaşları kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti. 

Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da birlik ve beraberliğimizi gösterip kan bağışı yapalım. Bir gün bize de lazım olabilecek en önemli ihtiyaç olan kan konusunda stokların seviyesini artırmak bizim elimizde.   

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR