TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

KAZANAN GAZETECİLİK OLDU 

KAZANAN GAZETECİLİK OLDU 

Geçtiğimiz günlerde ‘Kazanan gazetecilik olsun’ başlığıyla bir köşe yazmıştım. Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) yapılacak olağan genel kurul öncesi yazdığım bu köşede seçimden ziyade seçim sonrasında cemiyet yönetiminin yapması gerekenlerle ilgili konulara değinmiştim. Ve seçim geride kaldı. 
Genel kurulun aslında her detayı değerliydi ancak sanırım son anları daha değerliydi. Fatma Yazıcı ve Ferdi Uzun’un yarıştığı seçimi Uzun kazanarak AGC başkanlığına seçildi. Burada önemli olan iki adayın da kongre boyunca sergilediği duruş bence. Üyeler sandığa gitmeden önce yan yana gelerek poz veren iki aday seçim sonunda da çok güzel görüntüler oluşturdu. Seçimi kazanan Uzun’u kutlayan Yazıcı yeni yönetimi tebrik etti. Kısacası kim önde tamamlarsa tamamlasın ‘Kazanan gazetecilik oldu’ diyebiliriz. Aynı zamanda rakiplerin birbirine saygısı da görülmeye değerdi. Meslekteki ustalarımdan Atila Karpınar’ın divan başkanlığı ve kongreye katkısı da bence çok değerliydi. 
Bir tebrik de benden o zaman. Ferdi Uzun ve ekibine yeni görevlerinde başarılar dilerim. Hedef Gazetesi olarak biz de Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Tan’ın yönetimde yer almasına mutlu olduk. Bundan sonrası gazetecilik ve Aydın basını adına kim bir taş üstüne taş koyarsa destek olmak bize düşer. Tüm meslektaşlarımın da bu düşüncede olduğuna inanıyorum. Bu onurlu mesleğin daha iyi şartlarda yapılması, saygınlığının korunması ve yeni isimlerin sektörde yer alması için mücadele etmek gerek. Çünkü mezun olan birçok meslektaşımız sektörden uzak mesleklere yönelmeye başladı. Bu da gazeteciliği meslek olarak görmeyen, sadece çıkarı için çabalayan kişilerin sektörde yer almasına neden oluyor. Özetle güzel bir seçim dönemi geride kaldı. Şimdi gazetecilik mesleğinin kalitesini her geçen gün artırmak için çalışma zamanı. 

DİĞER YAZILARI
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR