TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Kime göre sezon bitti?    

Kime göre sezon bitti?    

Aydın’ın da aralarında olduğu birçok turizm şehrinde tatil sezonu sona erdi. Erdi diyorum çünkü genel kanı bu şekilde. Haksız da sayılmazlar çünkü havalar iyiden iyiye soğumuşken denize girmek pek mümkün olmuyor. Bu nedenle de tatil sezonu bitti, gözleri önümüzdeki yaza çevirelim fikrine kapılıyor birçoğumuz. Ancak huzuru, sakinliği, sessizliği arayanlarımız yok mu hiç? 
Bu kısımda yer aldığım için hafta sonu Didim’e gittim. Genel olarak da yaz aylarından beklentim sadece denize girmek ve güneşlenmek olmadığı için kasım ayında Didim’e gitmeyi pek yadırgamadım aslında. Açık bir hava, dalga sesi ve sessizliğin birlikte oluşturduğu huzur karşıladı önce. Hayatın sanki durağanlaştığı, şehir hayatındaki koşturmacanın yaşanmadığı, kafa dinlemek diye tabir ettiğimiz durum. 
Bu düşüncedeyseniz tam zamanı. Sadece Didim için demiyorum. Birçok tatil yöresinde şuanda bu durum yaşanıyor. Tadını çıkaranlar oluyor sadece çevrenizde. Pandemi şartlarında sosyal mesafeye de fazlasıyla uyuyorsunuz bu sayede. Sonbaharın sağladığı bu imkanı kullanmak gerek. Herkesin bir an sessiz kalıp kendisini dinleyeceği ana ihtiyacı olabilir. Bunun için en güzel mevsimlerden. 
Bunu yaparak hem kendiniz için hem de yaz sezonundan çıkmış ilçeler için katkı da sağlamış oluyorsunuz. Yoğun bir yaz mevsimi sonrası bir anda giden yerli ve yabancı turist sonrası esnafın işleri genelde iyice düşüyor. Bir hafta sonu belki bir yemek yiyerek, belki alışveriş yaparak belki de bir otelde konaklayarak katkı sağlayabilirsiniz. Siz ne zaman isterseniz sizin sezonunuz o zaman yaşanır. Sahiden sezon bitti mi?   


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR