TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Koçarlı'da spor seferberliği

Koçarlı'da spor seferberliği

Sporun hayatımızdaki yeri sağlık açısından olmazsa olmaz. Uzman isimlerin de özellikle hareketsiz yaşamdan uzak durulması konusundaki önerileri de sık sık karşımıza çıkıyor. Ancak spor için bazen zaman bazen de mekan bulmak zor olabiliyor. Şehir merkezlerinde bir çok imkana rağmen spor yapmayan insanların yanında ilçelerde yada mahallelerde de imkansızlıklardan dolayı spor yapamayan insanlar da bulunuyor. 

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün birçok etkinliği ile insanları spor yapmaya davet ettiği Aydın’da ilçelerde de spora teşvik konusunda adımlar atılıyor. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Koçarlı’da veriliyor. Geçen sene Koçarlı’ya atanan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mikail Kavaklı öncülüğünde önemli işlere imza atılıyor. İşimiz gereği birçok kez gittiğimiz ilçede spor alanındaki değişimi gözlemleme şansımız oluyor. 

Lisanslı yada lisanssız sporcuların uğraşabileceği branş sayısını büyük ölçüde arttıran ilçe müdürlüğü, sadece sporculara değil ilçe halkına da önemli hizmetler veriyor. İlçedeki tesisleri 7’den 70’e herkesin kullanması için adımlar atan müdürlük, Koçarlı Belediyesi ile birlikte koordineli çalışmalar yapıyor. Vali Şenol Engin Tesisleri’nde yapılan ışıklandırma çalışmasıyla akşam saatlerinde bile kullanılabilen tesislerde vatandaşlar yürüyüş yaparak sporlarını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda yapılan organizasyonla ev hanımları basketbol ve voleybol gibi salon sporlarında da faaliyet gösteriyor. Bu ve bunun gibi bir çok örnekle ile halkı sora teşvik ediliyor. 

Özetle istenince spor da yapılıyor, spor yapılacak imkanlar da sağlanıyor. Tabi bu imkanlar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle tüm ilçelere de sağlanıyor. Bu destekle de Koçarlı’da sporun çehresinin değiştiği bir gerçek. Yapılması planlanan projelerin de gerçekleşmesiyle Koçarlı’nın birçok spor branşında merkez haline gelmesi bekleniyor. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR