TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

KRİTİK DEPLASMAN

KRİTİK DEPLASMAN

Efeler’de haftalarca süren yenilmezlik serisi geride kalan haftada oynanan karşılaşmada sona erdi. 2-0’lık mağlubiyete rağmen takım play-off potasında haftayı tamamlamayı başardı. Öyle kritik bir hafta ki Efeler’den sonra 6’ncı sırada yer alan rakibi 26 puanda yani araların 1 puan var. Ancak ligin zirvesiyle aradaki puan farkı da şuan 7. Kısacası Antalya deplasmanı gerçekten çok kritik.

Efeler’in galibiyet alması durumunda kazanacağı çok şey var diyebiliriz. Öncelikle puanlara, ardından haftanın maçlarına bakalım. Lider Kepez ekibi ile ikinci sıradaki 68 Aksaray Belediyespor’un puanları 34. Liderle oynayacak olan Efeler 27 puanla 5’nci sırada yer alırken Aksaray ekibi ile oynayacak Bıtexen Sapanca Gençlikspor ise 26 puanla 6’ncı sırada yer alıyor.

Özetleyecek olursak Efeler kazanırsa puanını 30 yapacak. Kepez Belediyespor ile arasında olan puan farkını 4’e düşürecek. Ayrıca gözünü diğer maça çevirecek. Çünkü Sapanca ekibi kazanırsa aradaki 1 puanlık fark devam edecek ancak Aksaray temsilcisi ile olan puan farkı da 4’e düşmüş olacak. Diğer maçta beraberlik çıkması halinde ise rakiplerinden birisiyle puan farkını açarken diğeriyle de 2 puan kapatacak.

Kısacası bu deplasmanda ligin devamı için çok önemli. Deplasmanda lidere karşı kazanmak elbette kolay değil ancak takım ilk yarıda oynadığı zorlu maçlardan da başarıyla sonuç alarak aslında kalitesini gösterdi. Antalya deplasmanından alınacak 3 puan Hopaspor ile oynanan maçta kaybedilen puanları telafi etmekle kalmaz, aynı zamanda üst sıralara yarışta ben de güçlü şekilde varım mesajı verdirir bence. Veyis Kanber ve ekibine şimdiden başarılar.

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR