TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

KULÜPLERİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

KULÜPLERİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden çok sayıda şehir etkilendi. Büyük yıkım yaşanan şehirlerde binlerce vatandaş tahliye edildi. Vatandaşlarımız bir çok ile olduğu gibi Aydın’a da geldi. Bu kapsamda şehrimizde misafirlerimizi ağırlıyoruz.

Depremzedeler için çeşitli faaliyetler düzenleniyor. Çocuklar okullarına başlayarak eğitim hayatlarına devam etmeye başladı. Bu kapsamda yaklaşık 3 bin depremzede öğrencinin Aydın’da eğitime katıldığı öğrenildi.

Bu öğrencilerin sosyal hayata yenide katılmaları için eğitimin devam etmesi çok önemli ancak bunu sporla desteklemek gerektiğine inanıyorum. Devlet kurumları bu konuda çalışmalar yapsa da kulüplerimize de görevler düşüyor bence.

Aydın, özellikle futbol altyapısı konusunda çok önemli gelişmeler kaydetti. Çok değerli antrenörler var. Bu konuda depremzede çocukların, gençlerin spor yapması, için çalışma yapabilirler. Ayrıca deprem öncesinde farklı branşlarda spor yapan ve deprem nedeniyle şehirlerinden ayrılmak zorunda kalan sporcuların da bu süreçte antrenmandan uzak kalmamaları sağlanabilir. El ele verip yaraları sarmanın daha kolay olacağını düşüyorum.

Elbette yaşanan acıların geçmesi kolay olmayacaktır ancak bir nebze olsun katkısı olursa güzel olmaz mı?

Ben bu konuda Aydın’da çalışmalar yapılabileceğine inanıyorum. Hem Efeler ilçesinde hem de diğer ilçelerde depremzedelerin spor faaliyetlerine katılımları sağlanabilir. Eğitim ve öğretimin devam ettiği süreçte sporla devam edecek aktivitelerin faydalı olacağına inanıyorum.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR