TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Kupanın Efeleri

Kupanın Efeleri

Başlıktan da tahmin edebileceğiniz gibi konumuz Efeler 09 Spor Futbol Kulübünün Ziraat Türkiye Kupası’nda ortaya koyduğu mücadele, yakaladığı başarı. Bazılarına şans gibi gelebilir ama bakış açınızı biraz değiştirirsiniz takımın neler başardığını da görebilirsiniz.

***
Yaklaşık 6 ay önce tarihinde ilk defa profesyonel liglere adım atmış bir takım düşünün. İlk profesyonel heyecan yaşadığı sezonda kupa macerasına da dahil oldu. İlk maçında rakip 2. Lig ekibi Soma Spor oldu. Kolay değil henüz yeni çıktığınız profesyonel liglerde 2. Lig’den bir rakiple bir de deplasmanda karşılaşmak. Ama takım penaltılarla maçı kazanıp adını bir üst tura yazdırdı.

***
Gözler lige çevrilse de bir yandan da kupa macerasında gelecek rakip merak edildi. Kura çekildi, rakip Türk futbolunun köklü takımlarından İzmir ekibi Altay oldu. Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Altay’a bir de deplasmanda konuk olmak karşılaşmayı elbette zorlaştırdı. Bir de henüz maçın başında 1-0 geriye düştüğünüzü de göz önüne alırsak gerçekten kolay bir maç değildi. Ama bu kez uzatmalara giden maçı yine kazanmayı başardı. Sonuçta bir tur daha geçildi.

***
Yakın zamanda yazdığım yazıda kupaya önem vermek gerektiğini belirtmiş sebeplerine de değinmiştim. Bakın sadece tur atlamıyorsunuz. Eleme maçları sonunda sayı azaldıkça takımlar daha fazla ön plana çıkacaktır. Canlı yayınlanacak maçları da düşünürsek hem şehir için hem de kulüp ciddi bir tanıtım katkısı sağlayacağını düşünüyorum.

***
Umarım daha üst turlarda köşe yazısı ve haberler yazarız. Son olarak başarıda pay sahibi olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Kulüp Başkanı Eymen Atay, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, oyuncular ve kulüp personelini tebrik ediyorum. Lig maçında da başarılar diliyorum.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR