TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

‘KURT’ GOLCÜ

‘KURT’ GOLCÜ

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) geçen sezonu anımsayalım biraz isterseniz. Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, rüya gibi bir sezonun ardından 3. Lig’e çıkmayı başardı. Maç maç bakarsanız hepsinin hikayesi ayrı ama final heyecanı bir başka heyecandı aslında.

Ancak detaylara baktığımızda bir çok oyuncunun bu sezon da yeşil beyazlı formayı terlettiğini görüyoruz. Bu isimlerin her biri şampiyonlukta önemli katkılar sundu ancak İshak Kurt için ayrı bir parantez açmak gerekiyor.

Yönetimin güveniyle bu sezon da takımda forma giymeye devam eden başarılı forvet ilk maçlarda (çok fazla olmasa da) tepkiler almıştı. Hatta bazılarımız ‘Neden bu kadar erken tepki veriliyor’ demişti. Çünkü sezonun ilk haftaları her takım için alışma sürecidir. Hele ki lige yeni çıkmış bir takım için bu süreç çok da kolay olmuyor.

Ancak İshak Kurt, oynadığı maçlarda gösterdi ki bu ligde şampiyonluk hedefliyorsanız onun gibi bir forvete ihtiyacınız var. Bunu sadece gol krallığında zirvede olduğu için de söylemiyorum bu arada. Evet rakamlar çok önemli ve alınan galibiyetlerde ciddi bir katkı sağladı. Evet gol, futbolun en güzel detaylarından biri ancak bir de oyun içinde yapılanlar var.

Maçları izleyenler dikkat etmiştir sadece gol atmakla da kalmıyor İshak Kurt, rakip alanda yaptığı baskıyla alan da açıyor kendisine. Kanatlarla ve orta saha ile uyumu aslında gollerin de nasıl geldiğini gösteriyor. Sosyal medyada biraz spor sayfalarında dolaştığınızda bir çok kez golleriyle adından söz ettirdiğini de görüyorsunuz.

Kısacası ligin ikinci yarısında şampiyonluk hedefiyle mücadele edecek olan Efeler’de yine en büyük koz olarak sahaya çıkacağını düşünüyorum. Şimdiden başarılar.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR