TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

MENDERES’TE MAZİDEN ESİNTİLER

MENDERES’TE MAZİDEN ESİNTİLER

Aydınspor bu şehirde herkes için farklı anlamlar taşıyor. Öyle anıları olan kişiler var ki. Belli bir yaş üstü kimle sohbet etseniz illa ki Adnan Menderes Stadı’nda yada deplasmanda bir anısı vardır. Bir çok dükkanın bir köşesinde Aydınspor’un geçmişten bir fotoğrafı yada bayrağını görürsünüz. Aslında ben buna küllenmiş bir kor olarak bakıyorum. Herkesin içinde bir yerde Aydınspor var ve bir gün yeniden neden olmasın diyerek o sevgi bir şekilde duruyor. Bu tesadüfen gördüğüm bir manzara da değil bu arada. Uzun zamandır dikkatimi çeken ve üzerine düşünülmesi gereken bir konu. 
Bu şehirde Aydınspor gerçeği fazlasıyla var anlayacağınız. Sadece bu şehirde de değil bu arada. İl dışına çıktığımızda açılan herhangi bir futbol sohbetinde mutlaka lafı geçiyor. Hele ki Aydın’a deplasmana yolu düşen birisi varsa sohbet koyulaşıyor. Kısacası Aydınspor meselesi kapanacak bir konu değil.           
Gelelim bu girişin sebebine. Hafta sonu Aydın’da farklı bir hava vardı. Fark ettiniz mi? Aydınspor maç havası esiyordu. Bunu hissedenler ne demek istediğimi mutlaka anladı. Pazar günü Aydınspor, sahasında Davutlar Belediyespor’u konuk etti. İyi bir mücadeleye sahne olan maçı Aydınspor 2-1 kazandı. Burada dikkat çekmek istediğim konu skor değil o yüzden tek bir cümleyle geçiyorum. 
Aydınspor, Adnan Menderes Stadı’na döndü. Siyah beyaz koltuklara rengini veren, stadyum tarihinde yaşanan birçok anıya vesile olan. Hala anımsanan ilk 11’lerin ezbere sayıldığı efsane kadrolarıyla yeşil sahada fırtına gibi esen Aydınspor evine geri döndü. Öncesinde camianın kenetlenmesinden takımın maça hazırlanmasına kadar güzel bir süreç yaşandı ve sonuç çok iyiydi. Profesyonel lig maçı havasında geçen bir mücadele. Kapalı ve açık tribünün karşılıklı tezahüratları.  Ve dahası. 
Özetle Aydınspor bu şehrin bir gerçeği ve çok önemli bir değeri. Her kim bu takım için elini taşın altına koyarsa, ufak yada büyük katkı sunarsa minnettar olmalıyız. Yönetiminden, futbolcusuna ve taraftarına kadar. Bir gün yeniden Süper Lig’de görmek umuduyla galibiyet için tebrik ediyorum. 

DİĞER YAZILARI

    


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR