TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

O SENE BU SENE OLSUN 

O SENE BU SENE OLSUN 

Bu cümleyi çok sevmesem de özellikle futbolda taraftarlar çok kullanıyor. Her sezon öncesi kullanılan bu cümle geçen sene kullanıldığında Nazilli Belediyespor TFF 2. Lig’e, Kuşadasıspor ise TFF 3. Lig’e yükseldi. Yani pandemi ortamında oynanan liglerde iyi bir mücadele örneği gösteren iki takım da taraftarının bu sözüne güzel bir karşılık verdi. 
Gelelim bu sezona. Elbette gözümüz Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) ve başlayacak yeni sezonda. Takımlar sezona odaklanmış durumdayken hedeflere ulaşmak için her geçen gün transfer de devam ediyor. Deneyimli isimlerin yanı sıra genç oyuncuların da bu sezon transferde yer aldığını görüyoruz. Kısacası her açıdan farklı bir sezon bizi bekliyor. Özellikle genç yeteneklerin kendini gösterebileceği ilk 11’ler oluşturulursa futbol adına sevindirici olur. 
Kadrolara maçlar başlayınca değiniriz fakat şimdiden hedeflerin net şekilde koyulması gerekiyor. Eğer plan şampiyonluksa bu doğrultuda hareket edip en az hatayla sezonun tamamlanması lazım. Burada yönetimlerden teknik heyete ve futbolculara kadar herkese büyük görevler düşüyor. Geçen sezon yakalanan başarıları tekrarlamak gerek. Bu sayede ‘O sene bu sene olsun’ derken geçmişi örnek verebilelim. Takımların hazırlıkları takip ettiğimiz kadarıyla güzel gidiyor. Özellikle transferde önemli isimler Aydın’da top koşturmak için anlaşma sağlıyor. Umarım takımlar bu yapılanmaların karşılığını şampiyonluk olarak alır. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR