TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ÖNCE DEPREM, SON SEL

ÖNCE DEPREM, SON SEL

Ülkemiz üst üste felaketler yaşıyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Binlerce kişi de yaralandı.

Evlerini kaybedenler, hayatlarını çadırda, konteynerde ya da başka bir şehirde misafir olarak geçirmeye başlayanlar var. Öyle bir süreç yaşandı ki hem hayatını kaybedenlerin acısı, hem de sonrasında yaraları sarmak için gösterilen çaba gözlerimizi doldurdu çoğu zaman.

Depremin etkileri geride kalmamışken bir de sel felaketi yaşandı. Depremden etkilenen şehirlerden Şanlıurfa ve Adıyaman’ı sel nedeniyle olumsuz etkilendi. Vatandaşların hayatını kaybettiği felaket büyük hasara yol açtı.

Bahar aylarıyla moral buluruz derken gerçekten ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Elbette el birliği ile yaralarımızı sarmak için uğraşıyoruz. Bunu da çok güzel başarıyoruz ancak üste üste gelen olaylar yüzlerce kilometre uzakta bizleri de derinden üzüyor.

Depremin yaşattığı üzüntüyü atlatmak için çabalayan binlerce kişi bir de sel felaketiyle karşı karşı kaldı. Allah yardımcıları olsun. Kolay bir süreç değil gerçekten. Umarım bir daha böyle felaketlerle karşı karşıya kalmayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR