TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Önlemlere bizler de destek verelim

Önlemlere bizler de destek verelim

Koronavirüs sürecinin en önemli ekipmanlarından maskenin kullanımı Aydın’da çok önceden zorunlu hale gelirken son açıklanan kararla da takmayanlara 900 TL para cezası verileceği açıklandı. Önceki köşe yazımda bu konuya ceza korkusuyla değil sağlık endişesiyle bakmamız gerektiğine değinmiştim. 


Bugün ise maske konusunda dikkatimi çeken bir başka husustan bahsetmek istiyorum. Malum spor salonları kapılarını 1 Haziran’da açtı ve uzun süre sonra yeniden spor yapma imkanı elde ettik. Salonların açılmasına benim gibi sevinen bir çok insanın olduğunu da biliyorum. 
Temel unsur sağlıksa sporun sağlık açısından önemini söylemeye gerek yok sanırım. Evet salonlar açıldı ve spora yeniden başladık. İşletmeler de ciddi anlamda önlemlerini aldı. Özellikle dezenfeksiyon konusunda benim gördüğüm tüm salonlarda titiz bir çalışma var. Konuyla ilgili de denetimler yapılıyor. Bu da açıkçası insanın içini rahatlatan bir konu. 

Ama salonların aldığı bunca önleme spor yapan vatandaşlar ne kadar destek veriyor? Sürecin olmazsa olmazı maske, spor salonlarında da zorunlu arkadaşlar. Spor yapıyor olmanız sizin bu virüsü kapmamış yada taşıyıcı olmadığınız anlamına gelmiyor. Hele ki oldukça fazla efor sarf edilen spor alanlarında maskesiz çalışmak çok büyük risk. Hem kendiniz hem çevrenizdekiler için. 

Maske ile spor yapmak kolay olmasa da bu konuda taviz vermemek gerekiyor. İşletmelerin aldığı bunca önleme bizler de vatandaş olarak destek vermeliyiz. Sağlık için spor yaparken bir başkasının sağlığını riske atma hakkımız yok. Sosyal mesafenin ve kişi sayısının düzenlendiği spor salonlarda bizler de üzerimize düşeni yapalım. Özellikle şehir hayatının yoğunluğunda bilinçli ve sağlıklı spor yapmayı sağlayan salonlar için belirlenen kurallar hepimiz için geçerli. Lütfen duyarlı olalım. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR