TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Play-off için kritik 9 hafta

Play-off için kritik 9 hafta

Nazilli Beldiyespor, bu sezonun en gollü galibiyetine imza atarak sahasında Darıca Gençlerbirliği’ni 7-2’lik skorla mağlup etti. İzleyenlerin gol resitaline şahit olduğu maçta Siyah İnciler, adeta kalan haftalar için taraftarına umut aşıladı. İncedal ve öğrencilerinin play-off inadını ilerleyen haftalara taşıması için  ise puan durumunda ince bir hesap yapmaları gerekiyor. 

Son haftalarda üst üste kaybedilen puanlar sonrasında rakipler Nazilli ile arasındaki puan farkını kapattı. Özellikle play-off’u hedefleyen takım sayısının bu kadar fazla olması ligin kalitesini ve seyir zevkini arttırsa da biz Nazilli özelinde baktığımızda kalan haftalarda çok fazla puan kaybetme lüksü kalmadığını da görüyoruz. 

25 haftası geride kalan ligde 57 puanlı Karacabey Belediyespor liderlikte açık ara önde gidiyor. Arkasında sıralanan takımlardan Nevşehir Belediyespor 40, Nazilli Belediyespor ve Somaspor 39, Pazarspor ise 38 puanda takibi sürdürüyor. Play-off potası içindeki takımlar bu puanlara ulaşsa da potanın hemen sonrasındaki 4 takımdan Muğlaspor ve Osmaniyespor’un 37, Diyarbekirspor’un 35 ve 1954 Kelkit Belediyespor’un 34 puanı bulunuyor. Kısacası 3’üncü sıradaki Nazilli ile 9’uncu sıradaki Kelkit ekibi arasındaki puan farkı sadece 5 oldu. 2 maçta 6 puan alınabilen ligde 5 puan çok da büyük bir fark değil.  

Özellikle ikinci yarı sezonda üst üste puan kayıpları yaşayan Nazilli’nin kalan  9 haftada mutlaka seri galibiyetler yakalayarak yarışta öne çıkması gerekiyor. Bunu yapabilecek potansiyel olduğunu da hafta sonu oynanan maçta futbolcular net bir şekilde ortaya koydu. Kariyerinde önemli başarılara imza atmış ve bu gibi süreçleri iyi yönetebilen Teknik Direktör Yavuz İncedal’ın önderliğinde Siyah İnciler’in 9 maçta olabildiğince kayıpsız ilerlemesi şart. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR