TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Play-off’ta heyecan dorukta

Play-off’ta heyecan dorukta

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, son aldığı galibiyet sonrasında play-off potasındaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırdı. 39 puanla 4’üncü sırada yer alan Efeler’in hemen ardında 36 puanla Beyoğlu Yeni Çarşı Spor, 6’ncı sırada ise 35 puanla Artvin Hopaspor yer alıyor.

Play-off potasının hemen bir alt basamağındaki Bıtexen Sapanca Gençlikspor’un ise puanı 33. Yani Efeler’in potanın hemen altındaki rakibiyle arasında 6 puanlık bir fark var.
Peki ya zirve mücadelesi ne durumda?

İşte tam da burada çok kritik maçlar bizleri bekliyor. Öncelikle hafta sonu maç programına bakarsak Efeler deplasmanda Muş 1984 Muşspor’a konuk olacak. Aynı haftada play-off potasında 42 puanla 3’üncü sırada yer alan Güneş Holding Çankaya Futbol Kulübü deplasmanda 50 puanla 2’nci sırada yer alan Kepez Belediyespor’a konuk olacak. Kısacası rakiplerden en az biri belki de ikisi puan kaybedecek.

Ligin 26’ncı haftasında Efeler maç yapmayacak. Rakibi Osmaniyespor Futbol Kulübü deprem felaketi nedeniyle ligden çekildiği için deplasmana gitmeyecek olan Efeler, hükmen galip sayılacak ve 3 puan alacak. Efeler rakiplerinin maçlarını takip edecek.

Zirve hedefi elbette göz ardı edilmemeli fakat play-off sıralamasının da önemli olduğu unutulmamalı.

Emin adımlarla ilerlemek lazım. Hafta hafta alınacak her puan çok kıymetli. Bunu ligin ilk yarısından bu yana çok net gördük. Son maçtaki mücadele ligin kalan haftalarında da devam ettiği sürece istenen başarının geleceğine inanıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR