TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

PROFESYONEL MAÇI ÖZLEMİŞİZ

PROFESYONEL MAÇI ÖZLEMİŞİZ

Efeler’deki Adnan Menderes Stadı’nda yıllar sonra profesyonel maç heyecanı yaşadık. Hem spor basını olarak hem de Efeler’de yaşayan bir vatandaş olarak mutlu olduk. Maçla ilgili bir şeyler yazmadan önce bu konuda ilçeye profesyonel bir takım kazandıran Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a ve Kulüp Başkanı Eymen Atay’a teşekkür etmek gerek.

***
Maça gelirsek eğer Efeler bir gol bulabilse belki de skor olarak başka bir maç konuşuyor olacaktık. İlk yarıda o kadar olmasa da ikinci yarıda ciddi bir atak futbol izledik. Hop oturduk hop kalktık dediğimiz çok pozisyon da oldu. Ancak çizgiyi geçmeyince top, bunlar sadece maçın pozisyonları olarak detay oluyor.

***
Maçın ardından Teknik Direktör Cemil Aktaş ile yollar ayrıldı. Lig süreci çok kısa sürse de kendisine verdiği emekler için teşekkür etmek gerek. Erken yaşanan değişim önümüzdeki maçlar için iyi gelebilir.

***
Bir parantez de rakip takım için açalım. Tam bir deplasman oyunu oynandı diyebiliriz aslında. Ara ara atak yapan, daha çok savunmayı sağlama alan oyun görüntüsü vardı.

***
Maç sonunda İshak Kurt ile tribünler arasında yaşanan görüntüler hoş olmadı. Sahada şehrin takımını temsilen mücadele eden bir futbolcuya eleştiri getirebiliriz ancak bu tarz bir tepki yanlıştı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre oyuncu da davranışları konusunda uyarılmış.

***
Taraftar demişken, Efeler taraftarına da ayrı bir alkış. Takımı 90 dakika desteklemeleri ve konuk taraftarı alkışlarla uğurlamaları çok güzel bir görüntü oluşturdu. Stadın hazırlanmasında emeği geçenleri de kutlamak gerek. Maç öncesi kupa töreni bayram havasında kutlandı. Umarım 3. Lig şampiyonluğu kutlaması için de Adnan Menderes Stadı’nda bir araya geliriz.

***
İç sahada mutlak galibiyet hedefiyle çıkılan maçın kaybedilmesi elbette çok kötü ancak hatalardan ders çıkarmak önemli her zaman. Ligin başı olduğunu ve takımın zamanla oturacağını düşünürsek pek fazla iç karartmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR