TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Sahalara hasret geçen 2020

Sahalara hasret geçen 2020

Sanırım 2020’yi bir kelime ile tanımlamak istesek ‘pandemi’ der geçeriz. Bir çoğumuzun bu cevabı vereceğini tahmin ediyorum. Evet geride kalan yıl pandemiyle mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Hem bireysel olarak hem toplumsal olarak bu süreci böyle geçirdik. Her alan gibi sporda da 2020, tarihe notların düşüleceği bir yıl olarak geçildi. Mart ayında durdurulan ligler, sonrasında kontrollü bir başlangıç derken amatör ligler de henüz ligin başlamadı. 

Amatör demişken buralarda top koşturan futbolcudan, görev yapan personele, teknik heyetlere kadar herkes için 2020 senesi ciddi anlamda sıkıntılı geçti. Sahadan uzak geçen süreçte başka işlere yönelen isimler olurken bazıları ise beklemeyi sürdürüyor. Kolay değil ekmek teknemiz dediğiniz sahalardan uzak kalmak. Hobi olarak spor yapanları bir kenara ayırırsak bu işten ekmeğini kazanan isimler için 2020 yılı hiç de kolay geçmedi. 

Bizim de mesleğimizi doğrudan ilgilendiren bir alan aslında. Spor muhabirleri olarak bizler de yeşil sahaları fazlasıyla özledik. Maç takibinden, antrenmanlara, transfer süreçlerinden liglerdeki yarışa kadar haberlerimize kaynak olan birçok alanda şuan faaliyet gösterilmiyor. Elbette spor sadece futboldan ibaret değil. Voleybol yada basketbol gibi branşlara haberlerimizde yada köşe yazılarımızda yer veriyoruz. Ancak amatör futbol yazmayı gerçekten özledik.

Burada bir futbol seyircisinin bakış açısıyla da bakmak gerek aslında. Bilen bilir hafta sonu Efeler’de Adnan Menderes Stadı’nın yan sahaları bayram yerine dönerdi. Stadyumda maç varsa o takip edilir, devre arasında ise gözler yan sahalara çevrilirdi. Yine tel örgüler etrafında bazen izlemek için yer bulamazdınız. Tüm bu heyecanlara uzun zamandır hasret kaldık. Hobi olarak futbolun içinde yer alan isimler bile bu süreçten bu yönüyle etkilendi. 

Kısacası 2020 hayatlarımızdan sadece 1 sene olarak geçmedi. Spor özelinde maddi ve manevi önemli etkileri oldu. Umarım 2021 yılı daha güzel ve sağlıklı olur. Bu arada son dönemde pandemiye karşı mücadelemizde önemli yol kat ettik. Bu, açıklanan rakamlarla ve Hayat Eve Sığar uygulamasındaki haritalarda gözle görülür bir şekilde anlaşılıyor. Rehavete kapılmadan aynı ciddiyetle devam edersek 2021 yılının pandemiye karşı zafer kazandığımız bir yıl olabileceğini göz ardı etmeyelim. Sağlıklı bir yıl dilerim.  

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR