TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

ŞAMPİYON

ŞAMPİYON

Bu sezon birçok köşe yazısında Bölgesel Amatör Lig (BAL) konusunda yazdık. Ligin kolay olmadığının yanı sıra ciddi bir fedakarlık gerektiğini de dile getirmiştik. İşte bunca fedakarlığın, mücadelenin karşılığının alındığı bir başarı hikayesi önümüzde. Kuşadasıspor 3. Lig’de 

Grubunu lider tamamladığında kaliteli kadronun finale çıkabileceğine inandıran Kuşadası, çeyrek finali ve yarı finali başarıyla geçti. Adını finale yazdırdığında kolay bir maç olmayacağı da belliydi aslında. Çünkü bunca takım arasından finale çıkmak iki takım için de basit bir konu değil. Mücadelesinden dolayı Aliağa FK’yı da kutluyorum. Ve gelelim Kuşadasıspor’un başarısına. Elini taşına altına koyarak sezona başlayan yönetim, kısa sürede takımı ciddi anlamda hazırlayıp lige başlatan Teknik Direktör Gürkan Ferhatoğlu ve ekibi, ilk defa karşılaştıkları bir formatta mücadele eden futbolcu kadrosu, kulüp personelinin çabaları. Ve belki de puan kayıplarında hiç inancını kaybetmeyen taraftarlar. Herkesin bir şekilde bu başarıda payı var. Yürekten kutluyorum Kuşadasıspor camiasını. 

Gelelim bir de bu işi yeni sezonuna. Kuşadası, ilçe potansiyelinin yanı sıra nüfusu, gelişmişliği ve futbol kültürüyle profesyonel ligler için çok uygun bir yer. Geçmişte bu heyecanı yaşaması da yeni sezonlar için takıma önemli katkı sunacaktır.

Profesyonel takımın ilçeye sağlayacağı katkıya da değinmek lazım. Her şeyden önce taraftarların uzun yıllardır beklediği bir hasret sona erdi. Özer Türk Stadı’na artık Türkiye’nin farkı illerinden profesyonel takımlar gelecek. Takımlar her maç için geldiklerinde turizm sezonu dışında olan kış aylarında otellerde kalacak. Hatta takımlarını yalnız bırakmak istemeyen ve deplasmana gelen taraftarlar da ilçede konaklayacak yada alışveriş yapacak. Her yönüyle ilçeye katkı sunacak bir şampiyonluk bence. 

İlçenin bu süreci iyi yönettiğini de dile getirmek lazım. Grup maçları başlamadan önce takımın şampiyonluğa olan inancına ilçenin ileri gelenlerinin destek vermesi çok önemliydi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in sık sık desteğini dile getirmesi hatta maçları takip etmesi, kulüp yönetiminin koyduğu hedef, taraftarın puan kayıplarında dahi takımına olan inancı birleşince sonuç olarak şampiyonluk geldi.
Şampiyonluk maçı sonrasında güzel detaylar da vardı. Aydın’ın yanı sıra çeşitli illerden takımlar sosyal medya hesaplarından şampiyon takımı kutladı. Ayrıca Nazilli Belediyespor taraftarı da önemli bir jest yaptı. 

Denizli’den dönen Kuşadası taraftarını Nazilli’de karşılayan taraftarlar, büyük bir coşku yaşadı. Tüm bunların ardından Kuşadasıspor’un yakaladığı başarının şehrin diğer takımlarına da örnek olması gerekiyor. Umarım bir gün profesyonel liglerde daha fazla takım yer alır. Ve bizler de bu başarıları sayfalarımıza taşırız. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR