TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Şimdi toparlanma vakti   

Şimdi toparlanma vakti   

Son yıllarda Aydın’a voleybolu sevdiren Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, sezon öncesi Türkiye’ye gurur yaşattı. Balkan Şampiyonu olan Aydın ekibi lig öncesi de moral buldu. Sezon öncesi kurulan kadronun meyveleri alınırken gözler lige çevrildi. Ancak ligde pek de beklenen bir süreç yaşanmadı. Çok fazla alışık olmadığımız şekilde sezonu açan takım, 4 maçta galibiyetle tanışamadı. 
İşin teknik ve taktik boyutuna girmek için voleybolun çok iyi bilmek gerekir. Her şey elbette tabela değildir ancak alınan sonuçlar da ortada. Gelinen noktada 4 maçta galip gelinememesi ligin kalanı için çok iyi olmasa da uzun maratonda çok kaybedilen bir durum yok. En azından toparlanma için çok fazla maç var. Ama son hafta 2-0 öne geçilmesine rağmen 3-2 kaybedilen karşılaşmanın bir an önce unutulması lazım. Birçok kişinin takip ederken ‘ilk galibiyet geliyor galiba’ dediği maçta bu skor taraftarları üzdü. 
Yeni şeyler söylemek gerekiyorsa eğer artık önümüze bakma vaktidir. 4 maçlık serinin üstüne üst üste alınacak galibiyetler takımın havasını oldukça değiştirebilir. Bunun anahtarı da yine iç sahada oynanacak Kuzeyboru maçından geçiyor. Alınacak bir galibiyet lig sürecinde birçok şeyin değişmesini sağlayacaktır. Önceki sezonlarda olduğu gibi tribün desteği yeteri kadar olmasa da içeride oynamanın avantajını en iyi şekilde kullanmak önemli. Hele ki üst üste oynanan maçların ilkini kaybetmişken. Çünkü ikinci yarı üst üste iki deplasman maçına çıkılacak ve sezonların ikinci yarıları ligler için çok da kolay olmayan süreçler. Bu nedenle şimdi fırsat varken seri galibiyetler için mücadele etmek gerek. 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR